UNEC-də 500-dən çox şagird “bir günlük tələbə” olub
Şagirdlərin əksəriyyəti Azərbaycan və ingilis dilində təhsilə üstünlük verərək, maliyyə, mühasibat uçotu və audit, dünya iqtisadiyyatı, biznesin idarəedilməsi, menecment ixtisaslarına maraq göstəriblər. Onlar istəklərinə uyğun olaraq, marketinq, menecment, maliyyə təhlili, firmanın iqtisadiyyatı, makroiqtisadiyyat, İKT, Azərbaycan iqtisadiyyatı, sosial sferanın iqtisadiyyatı fənlərini dinləyiblər.
UNEC-lə tanışlıq zamanı 290 saylı məktəbin şagirdləri təhsil aldıqları məktəbin məzunu, hazırda isə Maliyyə və mühasibat uçotu fakültəsinin I kurs tələbəsi Fəxri Nağıyevlə ilə də görüşüblər. Məzun olduğu məktəbin şagirdlərini UNEC-də görməkdən məmnun olan F.Nağıyev onlara UNEC tələbəsi olmağın üstünlüklərindən danışıb. 602 balla Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü ali təhsil ocağına qəbul olduğunu bildirən F.Nağıyev UNEC-də 600-dən yuxarı bal toplayan tələbələrə xüsusi təqaüd verildiyini məktəblilərin diqqətinə çatdırıb, özünün də bu imkandan faydalandığını bildirib. Sonra UNEC tələbəsi məktəbliləri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Bir günlük tələbələrə UNEC-də imtahan prosesinin də ictimaiyyətə açıq keçirildiyi və onların istədikləri vaxt həmin prosesi izləmək imkanları olduğu bildirilib.
Qeyd edək ki, payız semestri ərzində 32 məktəbdən 500-dən çox şagird “UNEC-də bir gün” layihəsinin iştirakçısı olub.

More than 500 pupils were “one day student” at UNEC
The majority of the pupils prefering the education in Azerbaijani and English languages , were interested in finance, accounting and audit, the world economy, business administration, management specialities. In accordance with their wish, they attended the lessons in marketing, management, the financial analysis, the economy of the firm, macroeconomics, ICT, the economy of Azerbaijan, the economy of the social sphere subjects.
During the acquaintance with UNEC, the pupils of the secondary school number 290 met with Fakhri Naghiyev, the graduate of the school they were studying and nowadays the I-st year student of Finanace and Accounting faculty. F.Naghiyev, satisfied with meeting the pupils of the school he had graduated at UNEC, talked about the advantages of being the UNEC student.  F.Naghiyev, noted that he had entered the biggest economic oriented higher educational instituion of the South Caucasus with the test score 602 points and pointed out that the special scholarships were awarded  at UNEC to the students getting over 600 points and he noted that he also benefited from this opportunity. Then, the UNEC student  responded the questions the pupils interested in.
The one day students were told that, the exam process was held open to the public and they had the opportunity to observe that process at any time they want.
It should be noted that, within the autumn semester more than 500 pupils from 32 secondary schools participated in the “One day at UNEC” project.