UNEC-də ADA Universitetinin müəlliminin açıq dərsi keçirilib
Noyabrın 25-də ADA Universitetinin müəlliməsi Tuğraxanım Musayeva UNEC-in “İqtisadiyyat və Sənaye” fakültəsində açıq dərs keçib. Dərs “Sosial mediada marketinq” mövzusuna həsr edilib.
Fakültənin dekanı Asiman Quliyev bu dərsi UNEC və ADA arasında əməkdaşlığın yeni əsasda inkişafının tərkib elementi kimi dəyərləndirib.
Sonra Tuğraxanım Musayeva dərsə başlayaraq, günümüzdə şirkətlərin fəaliyyətlərinin qurulmasında sosial medianın, sosial şəbəkələrin rolu haqda maraqlı təqdimatla çıxış edib.
Dərsdə fakültənin dekan müavini Səbuhi Tanrıverdiyev və “Marketinq” kafedrasının müdiri Telman İmanov sosial platformalar vasitəsilə brendə və ya məhsula diqqətin cəlb edilməsi prosesini özündə ehtiva edən sosial mediada marketinqin əhəmiyyəti barədə tələbələrə məlumat verib.
Sonda “Sosial mediada marketinq” mövzusunda maraqlı açıq dərsin təşkilinə  görə Tuğraxanım Musayevaya fakültə adından “Təşəkkür sertifikatı” təqdim edilib.

Master Class conducted by the teaching staff of ADA University at UNEC
On November 25 teaching staff member of ADA University Tughrakhanim Musayeva conducted a Master Class at the Faculty “Economy and Industry” of UNEC. The lesson was on “Marketing in Social Media”.
Dean of the Faculty Asiman Guliyev evaluated the lesson as an integral element in the development of new basis for cooperation between UNEC and ADA.
Starting a class Tughrakhanim Musayeva has made an interesting presentation about the role of social media and social network in building the companies’ activities today.
Deputy Dean of the Faculty Sabuhi Tanriverdiyev and Head of the Department “Marketing” Telman Imanov informed the students about the significance of marketing in media which includes the process of drawing the attention to the brand and product via social platforms.
At the end of the lesson Tughrakhanim Musayeva was awarded a Certificate of Appreciation for the Master Class on “Marketing in Social Media”.