UNEC-də Berlin Nümayəndələr Palatasının Tədqiqat Fondunun qrantını qazanan magistr ilə görüş keçirilib
Sentyabrın 23-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova Berlin Nümayəndələr Palatasının Tədqiqat Fondunun qrantını qazanan UNEC magistrı Semra Nusalla görüşüb. S.Qəndilova UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovun adından magistrı təbrik edib.
Görüşdə iştirak edən UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru Anar Kazımov bildirib ki, Türk Dünyası İşlətmə Fakultəsi, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin magistrı Semra Nusal alman dilində hazırladığı “Dayanıqlı turizmin dayanıqlı rəqabət baxımından dəyərləndirilməsi” mövzusunda çıxışı ilə Berlin Nümayəndələr Palatasının Tədqiqat Fondunun qrantını qazanaraq, Azad Berlin Universitetində (Freie Universität Berlin) elmi tədqiqat aparmaq hüququnu qazanıb. Bu müddət ərzində o, həm praktiki biliklərini genişləndirəcək, həm də alman dilini inkişaf etdirəcək. Təqaüd proqramına ABŞ, Böyük Britaniya, Fransa və postsovet ölkələrindən müraciət edən namizədlərdən yalniz 15 nəfərin qalib gəldiyini bildirən A.Kazımov UNEC magistrının bu uğurunu müsbət qiymətləndirib.
S.Qəndilova Semranın seçdiyi mövzunu yüksək dəyərləndirərək, turizmin ölkə iqtisadiyyatının prioritet sahələrindən olduğunu bildirib. Buna görə də Azərbaycanda bu sahədə təcrübəli kadrlara ehtiyac duyulur. UNEC magistrinın tədqiqat apardığı müddət ərzində Almaniyanın elmi fəaliyyət üsulları ilə yaxından tanış olması, Almaniyanın Nümayəndələr Palatası və Azad Berlin Universitetinin professor və elmi-işçi heyətilə birgə dəyərli elmi təcrübələrə yiyələnməsini gələcəkdə yüksək ixtisaslı kadr kimi Vətənə dönməsinin üstünlüklərindən danışıb. Magistra öz tövsiyələrini verən prorektor ona uğurlar arzulayıb.

В UNEC состоялась встреча с магистрантом, завоевавшим грант Фонда исследования Берлинской палаты представителей
23 сентября проректор по работе со студентами Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Саадат Гандилова провела встречу с магистрантом  UNEC, завоевавшим грант Фонда исследования Берлинской палаты представителей с Семрой Нусула. С.Гандилова поздравила магистранта от имени ректора, профессора UNEC Адалата Мурадова.
Присутствующий на встрече директор Департамента международных отношений UNEC Анар Казымов отметил, что магистрант факультета «Türk Dünyası İşlətmə», Международного центра магистратуры и докторантуры Семра Нусал выступив на немецком языке по теме “Dayanıqlı turizmin dayanıqlı rəqabət baxımından dəyərləndirilməsi”, завоевала грант Фонда исследования Берлинской палаты представителей, а также право на проведение исследований в Свободном университете Берлина  (Freie Universität Berlin). В течение этого периода она расширит практические знания, а также будет развивать немецкий язык. А.Казымов отметив, что из числа кандидатов США, Великобритании, Франции и постсоветских стран, обратившихся в стипендиальную программу, лишь 15 человек оказались победителями, положительно оценил успех магистранта UNEC.
Высоко оценив избранную Семрой тему, С.Гандилова  отметила, что туризм является одной из приоритетных сфер экономики страны. В этом смысле в Азербайджане большая потребность в опытных в этой сфере кадрах. Близкое ознакомление магистранта UNEC с методами научной деятельности Германии, совместно с профессорским составом и научными сотрудниками Палаты представителей Германии и Свободного университета Берлина овладение ценными научными  опытами в течение проведения исследования будут способствовать возвращению на родину в качестве высококвалифицированного кадра, что имеет свои преимущества. Проректор дав свои рекомендации магистранту, пожелала ей успехов.