UNEC-də “Bilik Günü”
UNEC-in bütün tədris binalarında bayram ab-havasında keçirilən tədbirin açılışında fakültə dekanları tələbələri yeni tədris ilinin başlanması münasibətilə təbrik edərək, onlara uğurlar arzulayıblar. Gənclərə vətənpərvərlik və dövlətçilik ruhu aşılayan “Heydər Əliyev və Azərbaycan gəncliyi” adlı videoçarx nümayişi olunub.
“Bilik Günü”ndə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovun müəllim və tələbələrə ünvanladığı təbriki səsləndirilib. UNEC kollektivini yeni tədris ili münasibətilə təbrik edən rektor onlara daha yüksək zirvələri fəth etməyi arzulayıb.
Tədbirdə çıxış edən edən prorektorlar UNEC-in son illər artan nüfuzundan, göstərilən etimaddan danışaraq, universitetə qəbul olunan tələbələr arasında yüksək bal toplayanların sayının ilbəil artıdığını xüsusi vurğulayıblar. Bildiriblər ki, bu tədris ilində II ixtisas qrupu üzrə Prezident təqaüdçülərinin 74%-i məhz UNEC-i seçib. Çıxış zamanı UNEC-in beynəlxalq əməkdaşlıqları, mübadilə, təqaüd proqramları, yaradılan yeni imkanlar barədə də tələbələrə ətraflı məlumat verilib.
Övladlarının tələbə adını qazanmalarını sevinclə qarşılayan valideynlər onlara savadlı və bacarıqlı mütəxəssislər kimi yetişməklə yanaşı, vətəninə, xalqına layiqli olmağı tövsiyə ediblər. Fakültələr üzrə fəxri məzunlar universitet illəri ilə bağlı xoş xatirələrini bölüşüblər, I kurs tələbələrinə UNEC ailəsinin üzvü olmağın üstünlüklərindən danışıblar.
Sonra hər fakültəyə ən yüksək nəticə ilə qəbul olan 3 tələbəyə seçimlərinə görə “Təşəkkürnamə” təqdim edilib.

«День знаний» в UNEC
На открытии мероприятия, которое состоялось во всех учебных корпусах UNEC, деканы факультетов,  поздравив студентов с новым учебным годом, пожелали им успехов. Был демонстрирован видеоролик «Гейдар Алиев и молодежь Азербайджана», прививающий молодежи чувство патриотизма и государственности.
В «День знаний» ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов направил поздравления преподавателям и студентам.  Ректор UNEC, поздравив коллектив с новым учебным годом, пожелал им успехов в достижении новых  высот.
Проректора, выступившие на мероприятии, отметив о повышении престижа UNEC в последние годы, оказанном доверии, подчеркнули об увеличении из года в год числа студентов, поступивших в университет с наивысшими баллами. Было отмечено, что в этом учебном году 74% президентских стипендиатов по II группе специальности, выбрали  UNEC. Также студентам была представлена подробная информация о международном сотрудничестве UNEC, программах обмена и стипендиальных программах, вновь созданных условиях.
Родители, испытав чувство гордости за своих детей,  ставших студентами, пожелали им стать   грамотными и способными специалистами и быть достойными родине, народу. Почетные выпускники факультетов поделились добрыми воспоминаниями  о студенческих годах, студентам I курса рассказали о преимуществах быть членом  UNEC.
Затем  по факультетам 3 студентам, поступившим с  наивысшими баллами, за выбор была вручена «Благодарность».