“UNEC-də bir gün” – seçimimizdən əminik!
Şagirdlərə şərti tələbə biletləri təqdim edildikdən sonra onlara ixtisaslar, təqaüd və mübadilə proqramları, beynəlxalq əlaqələr barədə ətraflı məlumat verilib. Bir günlük tələbələr bank proqramları və elektron resurslarla təchiz edilən “İnnovativ bankçılıq” laboratoriyasında olublar. Onlara bildirilib ki, laboratoriyada bank əməliyyat proqramının demo versiyası üzərindən bank əməliyyatları həyata keçirilir.
Bir günlük tələbələr Radio UNEC-lə də tanış olublar. “Tələbələrə” Yaradıcılıq Mərkəzi barədə ətraflı məlumat verilib. Sonra bir günlük tələbələr Maliyyə və mühasibat fakültəsinin qonağı olublar. Dekan müavini onların fakültə ilə bağlı suallarını cavablandırıb.
UNEC-lə tanışlıqdan sonra bir günlük tələbələr Maliyyə təhlili fənnini dinləyiblər. UNEC-dən müsbət təəssüratlarla ayrılan məktəblilər “UNEC-də bir gün” layihəsinin onlara verdiyi imkanı yüksək qiymətləndiriblər: “2-ci ixtisas qrupu üzrə hazırlaşır, gələcəkdə özümüzü UNEC tələbəsi kimi görmək istəyirik. UNEC-də bir günlük tələbə həyatı seçimimizdən bir daha əmin olmağımıza kömək etdi!”

The “One day at UNEC” – we are sure of our choice!
After the pupils were presented the symbolic student identification cards, they were given the detailed information on specilalties, scholarships and exchange programs and the international relations. The one day students visited the “İnnovative banking”  laboratory eqiupped with  banking programs and electronic resources. They were informed that , in the laboratory the bank operations were carried out through the demo version of the bank operating program.
The one day students got aquainted with the UNEC Radio, as well. “The students” were given the detailed information on the Creative Center. Then, the one day students were the guests of the Finance and Accounting faculty. The assistant to the dean answered to their questions about the faculty.
After getting aquainted with UNEC, the one day students attended the class in Financial Analysis subject. The pupils, leaving the UNEC with the positive impressions, highly appreciated the opportunity given to them by the “One day at UNEC” project: “We ae preparing for the exams in the 2-nd specialty group, and we want to be the UNEC students in future. The one day student life at UNEC helped us once more to reassure our choice!”
Wishing to participate in the “One day at UNEC” project can call the landline number 497-58-63, or contact the official Facebook  page of UNEC.