UNEC-də dəyirmi masa keçirilib
Oktyabrın 12-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kommersiya fakültəsində “Keyfiyyətli təhsilin sosial-iqtisadi, elmi-texniki və psixoloji aspektləri” mövzusunda NEW MEDIA şirkətinin baş direktoru Rasim Davudovla ST Mark strateji araşdırmalar mərkəzinin direktoru Şahin Yusifovun iştirakı ilə dəyirmi masa keçirilib.
Kommersiya fakültəsinin dekanı Mirağa Əhmədov UNEC-də 2015/2016-cı tədris ilinin “Keyfiyyət ili” olunması barədə danışıb. Bildirib ki, universitetdə təhsil islahatlarının uğurla həyata keçirildiyi bir dövrdə fakültələrdə bu kimi dəyirmi masanın təşkili vacibdir.
Azərbaycan tarixi kafedrasının müdiri, professor Hidayət Cəfərov keyfiyyətli təhsil sistemində innovatik tələblərinin gözlənilməsi ilə yanaşı onu ön plana çəkilməsindən danışıb. Boloniya təhsili prosesinin prinsiplərindən olan tələbə və müəllim heyətinin mobilliyinin təmin edilməsinin universitetdə sistemli şəkildə həyata keçirildiyini qeyd edib.
R.Davudov bildirib ki, hər bir ölkənin iqtisadi inkişafının bazasında keyfiyyətli təhsil dayanır. Bunsuz, ümumi inkişafmümkün deyil. Gələcək mütəxəssislərin yetişdirilməsindəuniversitetdə veriləcək nəzəri biliklərin praktikada tətbiqi aparıcı yer tutur.
Ş.Yusifov vurğulayıb ki, UNEC-də təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi məqsədi ilə şirkətimizdə tələbələrin təcrübəkeçməsi üçün hər çür şərait yaratmağa hazırıq.

В UNEC был проведен круглый стол
12-го октября в факультете «Коммерция» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) был проведен круглый стол на тему «Социально-экономический, научно-технический и психологический аспекты качественного образования», с участием главного директора компании  NEW MEDIA Расима Давудова и директора Центра стратегических изысканий  ST Mark Шахина Юсифова.
Декан факультета «Коммерция» Мирага Ахмедов рассказал о том, что в UNEC 2015/2016  учебный год является «Годом качества». Он отметил, что сейчас,, когда в университете успешно осуществляется реформа образования,  проведение подобного круглого стола имеет важное значение   Заведующий кафедрой Азербайджанской истории профессор  Гидаят Джафаров рассказал о выдвижении на передний план качества образования, наряду с соблюдением инновационных требований к системе качественного образования. Было отмечено, что обеспечение мобильности преподавателей и студентов, которое является одним из принципов Болонского процесса, в университете осуществляется  системно.   Р.Давудов отметил, что базу экономического развития каждой страны составляет качественное образование. Без этого общее развитие не возможно. Ведущее место в подготовке будущих специалистов занимает применение на практике теоретических знаний, которые дает университет.
Ш.Юсифов подчеркнул, что с целью повышения качества образования в UNEC, мы готовы создать всяческие условия для проведения студентами практики в нашей компании.