UNEC-də dəyirmi masa keçirilib
Oktyabrın 12-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kommersiya fakültəsində “Keyfiyyətli təhsilin sosial-iqtisadi, elmi-texniki və psixoloji aspektləri” mövzusunda NEW MEDIA şirkətinin baş direktoru Rasim Davudovla ST Mark strateji araşdırmalar mərkəzinin direktoru Şahin Yusifovun iştirakı ilə dəyirmi masa keçirilib.
Kommersiya fakültəsinin dekanı Mirağa Əhmədov UNEC-də 2015/2016-cı tədris ilinin “Keyfiyyət ili” olunması barədə danışıb. Bildirib ki, universitetdə təhsil islahatlarının uğurla həyata keçirildiyi bir dövrdə fakültələrdə bu kimi dəyirmi masanın təşkili vacibdir.
Azərbaycan tarixi kafedrasının müdiri, professor Hidayət Cəfərov keyfiyyətli təhsil sistemində innovatik tələblərinin gözlənilməsi ilə yanaşı onu ön plana çəkilməsindən danışıb. Boloniya təhsili prosesinin prinsiplərindən olan tələbə və müəllim heyətinin mobilliyinin təmin edilməsinin universitetdə sistemli şəkildə həyata keçirildiyini qeyd edib.
R.Davudov bildirib ki, hər bir ölkənin iqtisadi inkişafının bazasında keyfiyyətli təhsil dayanır. Bunsuz, ümumi inkişafmümkün deyil. Gələcək mütəxəssislərin yetişdirilməsindəuniversitetdə veriləcək nəzəri biliklərin praktikada tətbiqi aparıcı yer tutur.
Ş.Yusifov vurğulayıb ki, UNEC-də təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi məqsədi ilə şirkətimizdə tələbələrin təcrübəkeçməsi üçün hər çür şərait yaratmağa hazırıq.

Round- table Discussion held at UNEC
On October 12 a round- table discussion on “Socio- economic, Scientific- technical and Psychological Aspects of the Qualified Education” was held at the School of Commerce of Azerbaijan State University of Economics with the General Director of NEW MEDIA Rasim Davudov’s and the Director of ST Mark Strategic Investigation Center Shahin Yusifov’s presence.
Dean of the Faculty of “Commerce” Miragha Ahmadov spoke about 2015/2016 academic year to be the “Year of Quality”. He said it is important to organize the kind of round- table discussions at the time of successful implementation of educational reforms.
Head of the Department “Azerbaijan History”, Professor Hidayat Jafarov talked about the innovative requirements to comply with the educational system in addition to their promotion. He said ensuring the student and teaching staffs’ mobility in the principles of Bologna education process is implemented at the university in a systematic way.
According to R. Davudov the basis of each country’s economic development is a qualified education. Overall development is impossible without. Future training of specialists at the university occupies the leading place in the practical application of theoretical knowledge.
Sh. Yusifov emphasized that they are ready to create all necessary conditions for UNEC students to pass internship aiming to improve the quality of education.