UNEC-də təhsilin doktorantura və dissertantura pilləsinə qəbula start verilib.Qəbul fəlsəfə və elmlər doktoru proqramları üzrə doktoranturanın əyani və qiyabi şöbələri, eyni zamanda dissertanturada “daxili fiskal siyasət və dövlət maliyyəsi”, “ekonometriya-iqtisadi statistika”, “mühasibat uçotu,” “iqtisadi nəzəriyyə”, “ümumi iqtisadiyyat”, “dünya iqtisadiyyatı”, “qida məhsullarının texnologiyası”, “maşınlar, avadanlıqlar və proseslər” və “istehsalın təşkili (sahələr üzrə)” ixtisasları üzrə aparılır.
Doktoranturaya ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən, yaxud təhsili ona bərabər tutulan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları qəbul olunur. Dissertantura üzrə müsabiqədə iştirak edən namizədlər, müvafiq tədqiqat sahəsində müəyyən müvəffəqiyyətlərə, elmi və elmi-pedaqoji iş stajına malik olmalıdır. Yüksək nüfuzlu beynəlxalq jurnallarda məqalə dərc etdirən namizədlərə üstünlük veriləcək.
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturanın əyani və qiyabi şöbələrinə qəbul olunmaq istəyənlər ixtisas fənnindən, xarici dildən və fəlsəfədən ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsi üçün qüvvədə olan tədris proqramları həcmində qəbul imtahanları verəcəklər.
Doktoranturaya və dissertanturaya sənədlərin qəbulu 22 yanvar 2018-ci ilədək hər həftənin I-V günləri saat 10.00-dan 16.00-dək aparılır. Qəbul imtahanları isə yanvarın 26-da başlanacaq.

В UNEC начался прием в докторантуру и диссертантуру
Прием проводится на дневное и заочное отделения докторантуры по программам доктора философии и наук, а также в диссертантуру по специальностям: «внутренняя фискальная политика и финансы государства», «эконометрия – экономическая статистика», «бухгалтерский учет», «экономическая теория», «общая экономика», «мировая экономика», «технология пищевых продуктов», «машины, оборудования и процессы»,  «организация производства (по сферам)».
В докторантуру принимаются граждане Азербайджанской Республики, окончившие уровень магистратуры высшего образования, или имеющие образование, соответствующее уровню магистратуры. Кандидаты, участвующие в конкурсе диссертантуры,  должны иметь определенные успехи в соответствующей сфере исследования, научный и научно-педагогический стаж. Кандидатам, имеющим опубликованные статьи в престижных международных журналах, будет отдаваться предпочтение.
Желающие, поступить на дневное и заочное отделения докторантуры по программе доктора философии, должны сдать приемные экзамены по специальности, иностранному языку и философии, в объеме учебных программ, действующих на уровне магистратуры  ступени высшего образования.
Прием документов в докторантуру и диссертантуру проводится до 22 января 2018 года в I-V дни недели с 10.00 до 16.00 часов. А приемные экзамены начнутся 26 января.