UNEC-də “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqi ilə bağlı “nümunəvi dərslərə” start verilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Nümunəvi dərslərə” start verilib. “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqi ilə bağlı təşkil edilən “nümunəvi dərslər” Azərbaycan, rus, ingilis və türk dillərində keçiriləcək. Dərslərin keçirilməsində məqsəd UNEC professorlarını innovativ tədris metodları ilə tanış etmək, “Elektron Universitet Modeli”ndən istifadə qaydaları  barədə məlumatlandırmaq və modeli uğurla tətbiq edən professorların təcrübəsindən yararlanmaqdır.
İlk “nümunəvi dərs” Azərbaycan dilində keçirilib. UNEC-in professoru Yaşar Kəlbiyev 38 professor qarşısında “Əlavə dəyər vergisi” mövzusunda dərs keçib. Y.Kəlbiyev xüsusi olaraq dərs zamanı elektron tribunadan istifadə qaydalarını nümayiş etdirib.
Dərs UNEC-in rəsmi Youtube kanalı vasitəsi ilə canlı yayımlanıb.
Növbəti “nümunəvi dərs” iyulun 1-də keçiriləcək.
Qeyd: “Elektron Universitet Modeli” 2015-2016-cı tədris ilindən UNEC-in əsas tədris binasında uğurla həyata keçirilir. Yeni tədris ilindən isə model universitetin digər iki tədris binasında tətbiq ediləcək. Bu məqsədlə “Elektron Universitet Modeli”nin daha səmərəli istifadəsinin təşkili ilə əlaqədar UNEC-in bütün kafedraları üzrə 900 professor-müəllimin iştirak edəcəyi təlimlərə də start verilib.

“Exemplary Classes” related with the application of “Electronic University Model” start at UNEC
“Exemplary Classes” start at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The “Exemplary Classes” related with the application of the “Electronic University Model” will be held in Azerbaijani, Russian, English and Turkish. The aim of the classes is to make UNEC Professors familiar with innovative teaching methods, rules of “Electronic University Model” and to benefit from the Professors’ experiences who successfully apply the model.
First “Exemplary Class” was held in Azerbaijani. UNEC’s Professor Yashar Kelbiyev conducted the class on “Value Added Tax” in front of 38 Professors. Y. Kelbiyev especially demonstrated how to use electronic platform during the lesson.
The lesson was broadcast via UNEC’s official Youtube channel.
The next “exemplary class” will be held on July 1.
Note: The “Electronic University Model” is successfully applied at the main academic building of UNEC beginning from 2015/2016 academic year. The model will be applied in other academic buildings of the university from the new academic year. Trainings attended by 900 academic staff members on all UNEC Chairs started to be held in relation with the efficient usage of “Electronic University Model”.