UNEC-də “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqi ilə bağlı “nümunəvi dərslərə” start verilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Nümunəvi dərslərə” start verilib. “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqi ilə bağlı təşkil edilən “nümunəvi dərslər” Azərbaycan, rus, ingilis və türk dillərində keçiriləcək. Dərslərin keçirilməsində məqsəd UNEC professorlarını innovativ tədris metodları ilə tanış etmək, “Elektron Universitet Modeli”ndən istifadə qaydaları  barədə məlumatlandırmaq və modeli uğurla tətbiq edən professorların təcrübəsindən yararlanmaqdır.
İlk “nümunəvi dərs” Azərbaycan dilində keçirilib. UNEC-in professoru Yaşar Kəlbiyev 38 professor qarşısında “Əlavə dəyər vergisi” mövzusunda dərs keçib. Y.Kəlbiyev xüsusi olaraq dərs zamanı elektron tribunadan istifadə qaydalarını nümayiş etdirib.
Dərs UNEC-in rəsmi Youtube kanalı vasitəsi ilə canlı yayımlanıb.
Növbəti “nümunəvi dərs” iyulun 1-də keçiriləcək.
Qeyd: “Elektron Universitet Modeli” 2015-2016-cı tədris ilindən UNEC-in əsas tədris binasında uğurla həyata keçirilir. Yeni tədris ilindən isə model universitetin digər iki tədris binasında tətbiq ediləcək. Bu məqsədlə “Elektron Universitet Modeli”nin daha səmərəli istifadəsinin təşkili ilə əlaqədar UNEC-in bütün kafedraları üzrə 900 professor-müəllimin iştirak edəcəyi təlimlərə də start verilib.

В UNEC в связи с применением «Электронной модели университета» дается старт «образцовым урокам»
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) дается старт «Образцовым урокам». «Образцовые уроки», организованные в связи с применением «Электронной модели университета», будут проводиться на азербайджанском, русском, английском и турецком языках. Целью проведения уроков является ознакомить профессоров UNEC с инновационными учебными методами, информировать о правилах пользования «Электронной моделью университета» и воспользоваться опытом профессоров, успешно применяющих предложенную модель.
Первый «образцовый урок» проведен на азербайджанском языке. Профессор UNEC Яшар Кельбиев при участии 38 профессоров провел урок на тему «Налог на добавленную стоимость». Во время урока Я.Кельбиев в основном продемонстрировал правила пользования электронной трибуной.
Урок транслировался по прямому эфиру посредством официального Youtube канала UNEC.
Очередной «образцовый урок» состоится 1 июля.
Примечание«Электронная модель университета» с 2015-2016 учебного года успешно осуществляется в основном учебном корпусе UNEC. С нового учебного года модель будет применяться в двух других учебных корпусах университета. С этой целью в связи с организацией более эффективного пользования «Электронной моделью университета» дается старт тренингам при участии 900 профессоров и преподавателей по всем кафедрам UNEC.