Fransanın Montpellier Universiteti ilə UNEC-in birgə reallaşdırdığı ikili diplom proqramının təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Fransanın Montpellier Universiteti ilə UNEC-in birgə bakalavr dərəcə proqramının təqdimatı keçirilib.
UNEC-in tələbə və müəllimlərinə proqram haqqında ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, 2016/2017-ci tədris ilindən başlayaraq UNEC-in dünya iqisadiyyatı, maliyyə, mühasibat, iqtisadiyyat və biznesin idarəolunması ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələri Montpellier Universitetinin “Beynəlxalq menecment və biznes” ixtisası üzrə diplom əldə edə biləcəklər.
Proqramda ilk iki tədris ilini UNEC-də təhsil alan və 120 kredit qazanan, ingilis dili bilikləri olan tələbələr iştirak edə bilər. 3-cü kursda proqram üçün seçilən tələbələrə iki variant  üzrə təhsillərini davam etdirmək imkanı veriləcək.
Birinci variantı seçən tələbələr 3-cü kurs təhsillərini Montpellier Universitetində davam etdirəcəklər. Kursun sonunda tələb olunan kreditləri qazandıqdan sonra tələbələr UNEC-ə geri dönərək, təhsillərini 4-cü kursdan davam edəcəklər. Bu zaman Fransada oxuduqları müddətdə tələbələrə Montpellier Universitetinin tələbə kartları veriləcək.
İkinci variant olaraq, tələbələrə İqtisad Universiteti və Montpellier Universitetinin təhsil proqramlarına uyğunlaşdırılan proqram üzrə 3-cü kurs təhsilllərini UNEC-də davam etdirmək təklif olunur. Tələbələrə bir neçə fənni Montpellier Universitetinin professorları tədris edəcək. Onlar həm UNEC, həm də Montpellier Universitetinin tələb olunan kreditlərini əldə edəcəklər.

Presentation of the Dual Diploma Program jointly realized between the University of Montpellier of France and UNEC
Presentation of the joint Undergraduate Program of UNEC with the University of Montpellier of France has been made at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
UNEC’s students and academic staff were informed about the program in detail. It was said that UNEC’s students majoring in World Economy, Finance, Accounting, Economics and Business Administration will be able to get the Degree from the University of Montpellier in “International Management and Business” beginning from 2016/2017 academic year.
Students trained the first two years of their education at UNEC and gained 120 credits and with the English Language skills will be able to take the program. Students to be selected for the Program will be suggested two variants to continue their education in the 3rd course.
Students chosen I variant will continue their III course education at the University of Montpellier. Gaining the required credits in the end of the course students will be sent back to UNEC and continue their training since the IV course. Our students will be provided with the student card of the University of Montpellier within the period.
As the second variant students are offered to continue their III course education at UNEC on the Program adapted to the curricula of Azerbaijan State University of Economics and the University of Montpellier. Students will get the classes by the Professors of the University of Montpellier. They will get the credits of UNEC, as well as the required credits of the University of Montpellier.