UNEC kafedra müdirinin açıq dərsi
Dekabrın 11-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Marketinq kafedrasının müdiri dos. Telman İmanov açıq dərs keçib. Marketinq ixtisasında təhsil alan tələbələr üçün təşkil edilən dərs “Azərbaycan Respublikasının əmtəə bazarında marketinq texnologiyalardan istifadənin spesifik cəhətləri” mövuzuna həsr edilib.
T.İmanov dərs zamanı müasir bazar münasibətləri şəraitində marketinqin  aktuallığından bəhs edib. Bu sahədə inkişaf üçün hazırda mövcud problemlərə diqqət çəkən məruzəçi, iştirakçılara çıxış yolları barədə də məlumatları çatıdırıb. Əmtəə bazarında istehlakçı davranışlarının inkişaf dinamikası haqqında məlumatlar və təhlillər maraqla qarşılanıb.
Açıq dərsin sonunda tələbələrin sualları cavablandırılıb, bu sahədə mütəxəssis olmaq üçün onlara lazımi tövsiyələr verilib.

Open Class by UNEC’s Head of Department
Head of the Department “Marketing” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Assoc. Prof. Telman Imanov conducted an open class on December 11. The open class dedicated to the “Specific Features of the Marketing Techniques in the Commodities Market of the Republic of Azerbaijan” was conducted to the undergraduate students majoring in Marketing.
T.Imanov spoke about the urgency of marketing in condition of modern market relations during the lesson. The lecturer provided the participants with the information about the problems preventing the development in the area, drawing the attention to the ways of solution. The information and analysis on the development dynamics of consumer behavior in the commodity market were of great interest.
Students’ questions were answered at the end of the class; they were given the necessary recommendations to be specialists in the field.