UNEC-də “Kitabları sevək” devizi altında görüş keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Biznes və menecment fakültəsində “Kitabları sevək” devizi altında görüş keçirilib. Görüşün məqsədi tələbələri ən müasir iqtisadi ədəbiyyat kataloqları ilə tanış etməkdir. Tədbirdə fakültənin nəzdində olan kafedra müdirləri, professor-müəllim heyəti və tələbələr iştirak edib.
Kitabxananın mövcud vəziyyətindən söz açan fakültə dekanı, dos. Mirağa Əhmədov UNEC-də bu sahədə görülən işlərdən danışıb: “Rektor, professor Ədalət Muradov universitetin kitabxanasının qısa müddətdə dünyanın ən aparıcı universitetlərinin standartlarına uyğunlaşdırılacağını bildirib”.
UNEC-in mərkəzi kitabxanasının filial direktoru Svetlana Axundova tələbələrə elektron kitabxana haqqında ətraflı məlumat verib, canlı kitabla ünsiyyətin əhəmiyyətindən danışıb. Bildirib ki, filial Azərbaycan, türk, rus və ingilis dilində iqtisadi ədəbiyyatla zəngindir. Oxu zalında kitab fondları, açıq kitab fondu, təşkil olunmuş tematik sərgilər və dövrü mətbuat üçün ayrılmış stelajlar var. Kitab fondunda yerləşən hər bir kitab səhifəsinə uyğun olaraq dünya miqyasında işlənən “universal onluq” klassifikasiya sistemi üzrə düzülüb.
Görüşdə iştirak edən UNEC-in professor-müəllim heyəti tələbələrin oxuduqları kitablarla maraqlanıb, onlara ixtisasla bağlı müxtəlif kitablar tövsiyyə ediblər. Eyni zamanda, dekan və kafedra müdirləri tələbələrə müvafiq ixtisaslar üzrə 2015-2016-cı ildə nəşr edilən dərslik və dərs vəsaitləri hədiyyə ediblər. Çoxlu sayda kitablar isə kitabxana fonduna bağışlanılıb.

В UNEC состоялась встреча под девизом «Любим книги»
На факультете Бизнеса и менеджмента Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялась встреча под девизом «Любим книги». Целью встречи явилось ознакомление студентов каталогом самой современной экономической литературы. В работе приняли участие заведующие кафедрами при факультете, профессорско-преподавательский состав и студенты.
Говоря о современном состоянии библиотеки, декан факультета, доц.Мирага Ахмедов рассказал о проделанных в UNEC в этой сфере работах: «За короткое время ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов довел библиотеку университета до стандарта самых ведущих университетов».
Директор филиала центральной библиотеки UNEC Светлана Ахундова дала подробную информацию студентам об электронной библиотеке, рассказала о значении живого общения с книгой. Она отметила, что филиал богат экономической литературой на турецком, русском и английском языках. В читальном зале имеются книжные фонды, открытый книжный фонд, выделенные стенды для организованных тематических выставок и периодической печати. Каждая книга в книжном фонде соответственно книжной странице расположена по классификационной системе «универсальная десятка», используемой в мировом масштабе.
Участвующий в работе мероприятия профессорско-преподавательский состав UNEC поинтересовался книгами, которые читают студенты,  посоветовал им различные книги  по специальности. В то же время декан и заведующие кафедрами подарили студентам по соответствующей специальности опубликованные в 2015-2016 году учебники и учебные пособия.  Книги в большом количестве были подарены фонду библиотеки.