UNEC-də kollokviumlar başladı
Oktyabrın 19-dan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) birinci kollokviumun keçirilməsinə başlanılıb. Kollokviumda 2015/2016 tədris ili üçün əyani şöbə I-IV kurslarda təhsil alan tələbələr iştirak edəcək.
Universitetdə ilk dəfə olaraq kollokviumlar yeni elektron platforma vasitəsilə həyata keçirilir. Yeniliyin tətbiqində məqsəd tələbə biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin və şəffaflığın təmin edilməsidir. Tələbələrin yeni sistemdən səlis yararlanması üçün rəsmi sayt və sosial şəbəkələrdə istifadə təlimatı barədə məlumatlar yerləşdirilib. Məlumatlandırılma və kömək məqsədilə TKQİM və Tyutor xidmətinin əməkdaşları imtahan zallarında tələbələrə lazımi dəstəyi göstərəcəkdir.
UNEC-də kollokvium noyabrın 3-ə qədər davam edəcək. Proses ictimaiyyətə tam açıqdır. Valideynlər və KİV nümayəndələri müşahidəçi qismində iştirak etmək üçün universitetə dəvət olunur.

В UNEC начались коллоквиумы
С 19-го октября в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) приступили к проведению первого коллоквиума. В коллоквиуме 2015/2016 учебного года будут участвовать студенты, получающие образование на I-IV курсах очного отделения.
Впервые в университете коллоквиумы осуществляются  посредством новой электронной платформы.  Целью применения новшества является обеспечение объективности и прозрачности в оценке знания студента. Для удобства пользования новой системой  на официальном сайте и соцсетях размещена информация об инструкции по пользованию. С целью информирования и помощи, сотрудниками ЦОУКО и тьюторской службы в экзаменационных залах студентам будет оказана помощь.
Коллоквиум в UNEC продолжится до  3-го ноября. Процесс полностью открыт для общественности. Родители и представители СМИ приглашаются в университет для участия в коллоквиуме, в качестве наблюдателя.