UNEC-də kollokviumlar başladı
Oktyabrın 19-dan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) birinci kollokviumun keçirilməsinə başlanılıb. Kollokviumda 2015/2016 tədris ili üçün əyani şöbə I-IV kurslarda təhsil alan tələbələr iştirak edəcək.
Universitetdə ilk dəfə olaraq kollokviumlar yeni elektron platforma vasitəsilə həyata keçirilir. Yeniliyin tətbiqində məqsəd tələbə biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin və şəffaflığın təmin edilməsidir. Tələbələrin yeni sistemdən səlis yararlanması üçün rəsmi sayt və sosial şəbəkələrdə istifadə təlimatı barədə məlumatlar yerləşdirilib. Məlumatlandırılma və kömək məqsədilə TKQİM və Tyutor xidmətinin əməkdaşları imtahan zallarında tələbələrə lazımi dəstəyi göstərəcəkdir.
UNEC-də kollokvium noyabrın 3-ə qədər davam edəcək. Proses ictimaiyyətə tam açıqdır. Valideynlər və KİV nümayəndələri müşahidəçi qismində iştirak etmək üçün universitetə dəvət olunur.

Colloquiums start at UNEC
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) starts to hold the first colloquiums beginning from October 19. I- IV year full- time undergraduates will take part in the colloquium for 2015/2016 academic year.
For the first time colloquiums are carried out via new platform at the university. The application of the new innovation aims to ensure objectivity and transparency of the assessment of students’ knowledge. Information about the instruction on using new system accurately for students has already been posted in the official webpage and social network. The employees of the Center for the Assessment and Management of the Quality of Training and academic advisers will provide students with the necessary information and support during the exams.
Colloquium will last until November 3. The process is open to public. Parents and the representatives of Mass Media are invited to university as the observers.