UNEC-də konfrans: “Heydər Əliyev və multikulturalizmin Azərbaycan modeli”
Mayın 5-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Texnologiya və dizayn fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunan “Heydər Əliyev və multikulturalizmin Azərbaycan modeli” mövzusunda tələbə elmi konfransı keçirilib.
Fakültə dekanı, professor Vəkil Hüseynov Ulu Öndərin multikulturalizm siyasətini ölkənin demokratik inkişafının tərkib hissəsi hesab etdiyini bildirib. Qeyd edib ki, Ümummilli Lider Azərbaycan ərazisində yaşayan milli azlıqların hüquq və azadlıqlarının, o cümlədən etnik-mədəni, dini dəyərlərinin qorunmasını insan hüquq və azadlıqları kontekstində görürdü.
Konfransda tələbələrin ölkənin qeyri-neft sektorunun əsas sahələri olan qida və tekstil sənayesinin inkişafı ilə əlaqədar məruzələri dinlənilib.
Sonda münsiflər heyətinin qərarı ilə qaliblər müəyyən edilib. Qaliblər diplom və sertifikatlarla təltif olunub.

Конференция в UNEC: “Гейдар Алиев и азербайджанская модель мультикультурализма”
5 мая при организации Студенческого научного общества факультета Технологии и дизайна Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)  состоялась конференция, посвященная 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Гейдар Алиев и азербайджанская модель мультикультурализма».
Декан факультета, профессор Векил Гусейнов отметил, что Великий вождь считал политику мультикультурализма составной частью демократического развития страны. Он подчеркнул, что Общенациональный лидер защиту прав и свободы, а также этно-культурных, религиозных ценностей проживающих в Азербайджане меньшинств видел в контексте человеческих прав и свободы.
На конференции были заслушаны доклады студентов по вопросам  пищевой и текстильной промышленности, которые являются основными сферами не нефтяного сектора.
Затем по решению членов жюри были определены победители. Победители были награждены дипломами и сертификатами.