UNEC-də konfrans: “Heydər Əliyev və multikulturalizmin Azərbaycan modeli”
Mayın 5-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Texnologiya və dizayn fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunan “Heydər Əliyev və multikulturalizmin Azərbaycan modeli” mövzusunda tələbə elmi konfransı keçirilib.
Fakültə dekanı, professor Vəkil Hüseynov Ulu Öndərin multikulturalizm siyasətini ölkənin demokratik inkişafının tərkib hissəsi hesab etdiyini bildirib. Qeyd edib ki, Ümummilli Lider Azərbaycan ərazisində yaşayan milli azlıqların hüquq və azadlıqlarının, o cümlədən etnik-mədəni, dini dəyərlərinin qorunmasını insan hüquq və azadlıqları kontekstində görürdü.
Konfransda tələbələrin ölkənin qeyri-neft sektorunun əsas sahələri olan qida və tekstil sənayesinin inkişafı ilə əlaqədar məruzələri dinlənilib.
Sonda münsiflər heyətinin qərarı ilə qaliblər müəyyən edilib. Qaliblər diplom və sertifikatlarla təltif olunub.

Conference held at UNEC: “Heydar Aliyev and Azerbaijan Model of Multiculturalism”
The Student Scientific Society of the Faculty Technology and Design of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has held a student scientific conference on “Heydar Aliyev and Azerbaijan Model of Multiculturalism” devoted to the 93rd Anniversary of the National Leader Heydar Aliyev’s birthday.
Dean of the Faculty, Professor Vakil Huseynov said that the Great Leader considered the multiculturalism policy as an integral part of the country’s democratic development. He noted the National Leader regarded the protection of the rights and freedom of the ethnic minorities as well as their ethnic and cultural and religious values in the context of human rights and freedoms protection.
Students’ reports on the development of the main fields of the country’s non- oil sector food and textile industries were heard in the conference.