UNEC-də korporativ təhsil üzrə ilk məzunlara sertifikatlar verildi
UNEC-də ilk dəfə olaraq keçirilən korporativ təhsil “Rəqəmsal marketinq” sertifikat proqramı uğurla yekunlaşıb.
UNEC-in Rəqəmsal Marketinq mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən sertifikat proqramı Beynəlxalq Rəqəmsal Marketinq İnstitutunun tədris proqramına və real iş mühitindəki ehtiyaclara uyğun olaraq Google, Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin reklamları, Google Analytics, SEO əsasları, Google My Business, Google Tag Manager, Google Search Console, reklamlarda hədəfləmə, Remarketinq, performasın ölçülməsi, optimizasiya, hesabatların hazırlanması və rəqəmsal marketinq mütəxəssislərin istifadə etdiyi ölçü alətləri üzrə mövzuları əhatə edib.
UNEC-də sertifikat proqramını uğulra bitirən məzunlara sertifikatların təqdimolunma mərasimi keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən UNEC rektoru professor Ədalət Muradov iştirakçıları təbrik edərək, mütəxəssis hazırlığı ilə bağlı bir sıra məqamlara toxunub. Rektor hazırkı dövrdə əmək bazarı və onun tələblərinin sürətlə dəyişdiyini, diplomun rolunun azaldığını, əmək bazarında daha çox vərdiş və bacarıqlara önəm verildiyini, ömürboyu təhsil, tamamilə yeni və innovativ sahələr üzrə sertifikat proqramlarının zərurətə çevrildiyini deyib. Bu məqsədlə UNEC-də müasir əmək bazarının tələbləri nəzərə alınmaqla və “UNEC 100” İnkişaf Strategiyasına uyğun olaraq korporativ təhsilə başlandığını və Ömür boyu təhsil fakültəsinin yaradıldığını  diqqətə çatdırıb. UNEC-də keçirilən “Rəqəmsal marketinq” sertifikat proqramında əldə olunan bilik və bacarıqların gənclərin karyerası üçün faydalı olacağından əminliyini ifadə edən rektor, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Sonra UNEC-in Karyera Mərkəzinin direktoru, rəqəmsal marketinq üzrə Facebook və Google tərəfindən rəsmi akkreditasiya olmuş mütəxəssis, “Rəqəmsal marketinq” sertifikat proqramının təlimçisi Ramil Cabbarov korporativ təhsilin yekunu barədə məlumat verib, proqrama uyğun olaraq, növbəti 2 ay müddətində iştirakçılara konsultasiya xidmətinin göstəriləcəyini vurğulayıb.
UNEC-də korporativ təhsil üzrə sertifikat proqramlarının keçirilməsi təşəbbüsünü yüksək qiymətləndirən iştirakçılar təkliflərlə çıxış ediblər.

В UNEC вручены сертификаты первым выпускникам по корпоративному образованию
Успешно завершена впервые проведенная в UNEC сертификационная программа корпоративного образования  «Цифровой маркетинг». Состоялась церемония вручения сертификатов выпускникам, завершившим программу.
Выступив на мероприятии ректор UNEC профессор Адалат Мурадов поздравил участников, затронул ряд вопросов, связанных с подготовкой специалистов. Ректор отметил, что  в настоящее время резко меняются рынок труда и его требования, снижается роль дипломов, на рынке труда все больше внимание уделяется навыкам и способностям, непрерывное образование превращается в необходимость сертификационных программ   по совершенно новым и инновационным сферам. Он отметил, что  с  этой целью учитывая требования современного рынка и соответственно Стратегии развития «UNEC 100» в UNEC начинается корпоративное образование и создание факультета Непрерывного обучения. Ректор выразив уверенность, что знания и способности, полученные в сертификационной программе «Цифровой маркетинг», проведенной в UNEC, принесет пользу молодежи для их карьеры, пожелал им успехов в будущей деятельности.
Затем директор Центра карьеры UNEC, специалист по цифровому маркетингу, официально аккредитованный  Facebook и Google Рамиль Джаббаров дал информацию об итогах корпоративного образования. Он отметил, что тренинги, проведенные центром Цифрового маркетинга UNEC соответственно учебной программе Международного цифрового маркетинга и потребностями реальной рабочей среды включают рекламы Google, Facebook, Instagram, Twitter, Linked, основы Google Analytics, SEO, Google My Business, Google Tag Manager, Google Search Console, таргетинги в рекламе, Remarketinq, оптимизацию, подготовку отчетов и темы по инструментам измерения, используемые специалистами цифрового маркетинга.  Р.Джаббаров также подчеркнул, что соответственно программе следующие 2 месяца с участниками будут проводиться консультации.
Высоко оценив инициативу по проведению сертификационной программы корпоративного образования в UNEC, участники выступили с предложениями.