UNEC-də nəşr olunan elmi jurnalların mövcud vəziyyəti müzakirə olunub
UNEC-də nəşr olunan elmi jurnalların mövcud vəziyyətini müzakirə etmək məqsədilə UNEC rektoru professor Ədalət Muradov müvafiq struktur rəhbərləri ilə görüşüb.
Görüşdə rektor Ədalət Muradov UNEC-in strateji hədəflərindən söz açıb. Bildirib ki, 2030-cu ilədək UNEC-in Web of Science və Scopus bazasında indekslənən 3 elmi jurnalının olması əsas hədəflənib. Rektor bu istiqamətdə məqsədyönlü tədbirlərin həyata keçirildiyini diqqətə çatdırıb.
Sonra UNEC-in elm üzrə prorektoru professor Sakit Yaqubov UNEC-də nəşr olunan jurnalların mövcud vəziyyəti barədə təqdimatla çıxış edib, qarşıya qoyulan hədəflər, problemlər və görülən işlər barədə məlumat verib.

Обсуждалось текущее состояние опубликованных в UNEC научных журналов
В целях обсуждения текущего состояния опубликованных в UNEC научных журналов ректор UNEC профессор Адалат Мурадов встретился с руководителями соответствующих структур.
На встрече ректор Адалат Мурадов рассказал о стратегических целях UNEC. Он отметил, что основная цель UNEC заключается в том, что до 2030 года иметь 3 научные журналы, индексируемые на базе Web of Science и Scopus. Ректор обратил внимание, что в этом направлении осуществляются целенаправленные меры.
Затем выступил проректор по науке UNEC профессор Сакит Ягубов с презентацией о текущем состоянии опубликованных в UNEC журналов, дал информацию о предстоящих задачах, проблемах и проделанных работах.