UNEC-də növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib
UNEC-də 2019/2020-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyası ilə bağlı 3-cü “Açıq qapı” günü baş tutub. Rektor, professor Ədalət Muradov bu dəfə də İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri ilə birgə müraciətləri dinləyib.
Qəbulda İctimai Nəzarət Şurasının üzvlərindən Parlament Jurnalistləri Birliyinin sədri, Modern.az saytının rəhbəri Elşad Eyvazlı və “525-ci qəzet”in  əməkdaşı Sevinc Qarayeva, həmçinin universitetin aidiyyatı struktur bölmələrinin rəhbərləri iştirak ediblər.
“Açıq qapı”da rektora ünvanlanan müraciətlər, əsasən qaib limitinin ötməsi və bu səbəbdən imtahana buraxılmama ilə bağlı olub. Tələbə və onların valideynləri buna görə üzrlü səbəblər gətiriblər. Rektor, professor Ədalət Muradov bütün müraciətlərin ətraflı araşdırılacağını və qaydalar çərçivəsində köməklik göstəriləcəyini bildirib. Bunun üçün UNEC-in müvafiq struktur bölmələrinin rəhbərlərinə tapşırıq verilib.
Bu “Açıq qapı” günündə də imtahan prosesi ilə bağlı, demək olar ki, şikayətlər qeydə alınmayıb. Bu hal İctimai Nəzarət Şurası üzvlərinin də diqqətindən yayınmayıb. Şuranın üzvü, Parlament Jurnalistləri Birliyinin sədri, Modern.az saytının rəhbəri Elşad Eyvazlı deyib ki, imtahanlara dair ciddi şikayətlərin olmaması UNEC-in, onun rəhbərliyinin son illər həyata keçirdiyi mütərəqqi islahatların, şəffaflaşma siyasətinin nəticəsidir. “Bu həm də onu göstərir ki, yaranmış hər hansı problem dərhal yerində həll olunur, aradan qaldırılır”, – deyə  Elşad Eyvazlı vurğulayıb.

The next “Open Door” day has been held at UNEC
UNEC has hosted the 3rd Open Door Day in connection with the winter exam session of the 2019/2020 academic year.  Appeals have been listened to by the members of the Public Supervisory Board together with the rector, Professor Adalat Muradov.
The reception was attended by the members of Public Supervisiory Board: Elshad Eyvazli, chairman of the Union of Parliamentary Journalists,  and  employee of “The 525th” newspaper, as well as the heads of the relevant departments of the university.
Appeals addressed to the rector at the “Open Door” were mainly related to not being allowed to take part at an exam for exceeding limit of absence  mark.  The student and their parents have made valid reasons for it.  Rector, Professor Adalat Muradov said that all appeals will be investigated in detail and will be provided within the framework of the rules. Therefore, the heads of the relevant structural divisions of UNEC were instructed.
There were almost no complaints about the exam process on this Open Door Day. This case has not gone unnoticed by members of the Public Supervisory Board. Elshad Eyvazli, a  chairman of the Union of Parliamentary Journalists, head of the Modern.az website, said there a lack of serious complaints about the exams,  is the result of the UNEC’s progressive reforms and transparency policies implemented by its management in recent years. “It also shows that any problems that have arisen are immediately resolved and eliminated,” said Elshad Eyvazli.