UNEC-də növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib
UNEC-də 2019/2020-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyası ilə bağlı 3-cü “Açıq qapı” günü baş tutub. Rektor, professor Ədalət Muradov bu dəfə də İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri ilə birgə müraciətləri dinləyib.
Qəbulda İctimai Nəzarət Şurasının üzvlərindən Parlament Jurnalistləri Birliyinin sədri, Modern.az saytının rəhbəri Elşad Eyvazlı və “525-ci qəzet”in  əməkdaşı Sevinc Qarayeva, həmçinin universitetin aidiyyatı struktur bölmələrinin rəhbərləri iştirak ediblər.
“Açıq qapı”da rektora ünvanlanan müraciətlər, əsasən qaib limitinin ötməsi və bu səbəbdən imtahana buraxılmama ilə bağlı olub. Tələbə və onların valideynləri buna görə üzrlü səbəblər gətiriblər. Rektor, professor Ədalət Muradov bütün müraciətlərin ətraflı araşdırılacağını və qaydalar çərçivəsində köməklik göstəriləcəyini bildirib. Bunun üçün UNEC-in müvafiq struktur bölmələrinin rəhbərlərinə tapşırıq verilib.
Bu “Açıq qapı” günündə də imtahan prosesi ilə bağlı, demək olar ki, şikayətlər qeydə alınmayıb. Bu hal İctimai Nəzarət Şurası üzvlərinin də diqqətindən yayınmayıb. Şuranın üzvü, Parlament Jurnalistləri Birliyinin sədri, Modern.az saytının rəhbəri Elşad Eyvazlı deyib ki, imtahanlara dair ciddi şikayətlərin olmaması UNEC-in, onun rəhbərliyinin son illər həyata keçirdiyi mütərəqqi islahatların, şəffaflaşma siyasətinin nəticəsidir. “Bu həm də onu göstərir ki, yaranmış hər hansı problem dərhal yerində həll olunur, aradan qaldırılır”, – deyə  Elşad Eyvazlı vurğulayıb.

В UNEC проведен очередной «День открытых дверей»
В UNEC в связи с зимней экзаменационной сессией 2019/2020 учебного года состоялся 3-й «День открытых дверей». Ректор, профессор Адалат Мурадов вновь выслушал обращения с участием членов Совета общественного контроля.
В приеме из членов Совета общественного контроля приняли участие председатель Объединения парламентских  журналистов, руководитель сайта  Modern.az Эльшад Эйвазлы и сотрудница «525-й газеты» Севиндж Гараева, а также руководители соответствующих структурных подразделений университета.
В «День открытых дверей» обращения, адресованные ректору, были связаны в основном с вопросами превышения лимита пропусков занятий и по этой причине не допуска к экзаменам. Студенты и их родители по этому поводу привели уважительные причины. Ректор, профессор Адалат Мурадов отметил, что все обращения будут всесторонне рассмотрены и в рамках правил будет оказана помощь. В связи с этим руководителям соответствующих структурных подразделений  UNEC были даны указания.
В «День открытых дверей», состоявшийся в очередной раз жалоб, связанных с процессом экзамена,  практически не было. Это не осталось незамеченным со стороны членов Совета общественного контроля. Член совета, председатель Объединения парламентских  журналистов, руководитель сайта  Modern.az Эльшад Эйвазлы отметил, что отсутствие серьезных жалоб относительно экзаменов является результатом прогрессивных реформ, политики прозрачности, осуществляемых в UNEC, его руководством в последние годы.  «Это показывает, что любая возникшая проблема решается непосредственно на месте и устраняется» ,- подчеркнул Эльшад Эйвазлы.