UNEC-də “Oriyentasiya Günü” keçirilib
Sentyabrın 14-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) ilk dəfə olaraq ali təhsil müəssisəsinə yeni qəbul olunan tələbələr üçün “Oriyentasiya Günü”keçirilib. Dünya universitetlərində ənənəvi təşkil olunan tədbirdə tələbələr universitet həyatı ilə tanış olub, UNEC barədə ətraflı  məlumat əldə ediblər.
I kurs tələbələri üçün gün boyu təşkil olunan təqdimatlarda universitetin tarixi, fəxri doktor və məzunları, tədris prosesi, tələbə təşkilatları, təqaüd proqramları və digər mövzular barədə məlumatlar çatdırılıb.
Tədbirdə yuxarı kurs tələbələrindən təşkil edilən könüllülər qrupu I kurs tələbələri üçün universitet ərazisində informasiya turları təşkil ediblər.Tədbirdə həmçinin UNEC tələbələrinin əl işlərindən ibarət rəsm sərgisi təşkil edilib.
Universitet sıralarına yeni qatılan tələbələrstolüstü tennis və “ip çəkmə” oyunundaiştirak ediblər. Gün boyu universitet tələbələrinin ifasında musiqi nömrələri və rəqslər ifa edilib. Könüllülərin iştirakı ilə “Köpük şou” flaşmobu təşkil olunub.

14 SEPTEMBER 2015 | VIEWS:
For the first time at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) the “Orientation Day” was organized for the newly enrolled students on 14 September. Students got acquainted with the university life and obtained detailed information about UNEC during the event traditionally organized in the world universities.
Information about the history of the university, honorary doctors and alumni, teaching process, student organizations, scholarship programs and other subjects were delivered for the freshmen within a day.
A group of volunteers from the upper courses’ students organized information tours in the territory of the university for the first- year students. The UNEC students’ exhibition of paintings was also displayed during the event.
Recently joined students participated in the games such as ping- pong and “pulling the rope”. Musical and dance performances by the university students were performed throughout the day. “Foam show” flash mob was also organized by the volunteers.