UNEC-də Qarabağ iqtisadiyyatı ilə bağlı müzakirələr
UNEC-in Tədqiqat mərkəzlərinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək 3 günlük tədbirlərdə Ermənistan işğalının Azərbaycana vurduğu zərər, onun metodologiyası və ilkin qiymətləndirməsi araşdırılacaq, Qarabağın azad edilməsinin Türk dünyasına iqtisadi təsiriləri təhlil ediləcək, eləcə də müharibədən sonrakı dövrdə Qarabağın  iqtisadiyyatı, onun Regional İnnovasiya-Texnoloji Mərkəzin və dəyər zəncirinin mühüm həlqəsi kimi rolu ilə bağlı müzakirələr aparılacaq.
Müzakirələr UNEC-in tədqiqat mərkəzlərinin rəhbərləri ilə yanaşı, millət vəkilləri, İqtisadiyyat Nazirliyinin rəsmiləri, ölkənin aparıcı iqtisadçıları, eləcə də Qarabağ iqtisadiyyatını araşdıran türkiyəli alimlər tərəfindən aparılacaq.
Tədbirlər 16, 18 və 20 noyabr tarixlərində saat 11:00-da UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi üzərindən canlı yayımlanacaq.

13 НОЯБРЯ 2020 | VIEWS:
На 3-дневных мероприятиях, которые пройдут  при организационной поддержке исследовательских центров UNEC, будет рассматриваться ущерб, нанесенный армянской оккупацией Азербайджану, его методология и первоначальная оценка, анализироваться экономическое влияние освобождения Карабаха на тюркский мир, а также экономика Карабаха в послевоенный период, обсуждаться роль его Регионального инновационно-технологического центра и цепочки стоимости как  важного звена.
В обсуждениях наряду с руководителями исследовательских центров UNEC примут участие депутаты, официальные лица Министерства экономики, ведущие экономисты страны, а также турецкие ученые, исследующие экономику Карабаха.
Мероприятия состоятся 16, 18 и 20 ноября в 11:00 часов, транслироваться в прямом эфире официальной страницы Facebook UNEC.