UNEC-də “Rəqəmsal iqtisadiyyat: Müasir çağırışlar və real imkanlar” mövzusunda III Beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçiriləcək
16-17 noyabr 2023-cü il tarixlərində UNEC-də “Rəqəmsal iqtisadiyyat: Müasir çağırışlar və real imkanlar” mövzusunda III Beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçiriləcək.
Konfransın məqsədi dövlət, özəl sektor, universitetlər və beynəlxalq təşkilatların müvafiq nümayəndələrini bir araya gətirərək, rəqəmsal iqtisadiyyat mövzusunda müasir trendlər ətrafında müzakirələr aparıb, qarşıda duran vəzifələri müəyyən etməkdir.
Konfransın müzakirə mövzuları:
• Yeni iqtisadi reallıqda rəqəmsal iqtisadiyyat iqtisadi və sosial inkişafın əsas drayveri kimi
• Rəqəmsal texnologiyaların və süni intellektin hüquqi tənzimlənməsində müasir tendensiyalar
• Rəqəmsal iqtisadiyyatda biznesin idarə edilməsi
• Rəqəmsal iqtisadiyyat və Ali təhsil sistemi: əsas tendensiyalar və maneələr
• Rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafının beynəlxalq aspektləri
• Rəqəmsallaşma meqatrend kimi iqtisadiyyatın maliyyə sektoru
• Rəqəmsal səhiyyə: çağırışlar və perspektivlər
• Enerjinin rəqəmsal transformasiyası
Konfransın Elm komitəsinin tərkibində UNEC-lə yanaşı, İsveçrə, Sloveniya, Slovakiya, Rumıniya, Macarıstan, Polşa, Latviya, İspaniya, Albaniya, Türkiyə, Rusiya, Hindistan, Gürcüstan və digər ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin professorları təmsil olunurlar.

В UNEC состоится III Международная научно-практическая конференция на тему «Цифровая экономика: Современные вызовы и реальные возможности»
11 НОЯБРЯ 2023 | VIEWS:
16-17 ноября 2023 года в UNEC состоится III Международная научно-практическая конференция на тему «Цифровая экономика: Современные вызовы и реальные возможности».
Цель конференции — собрать вместе соответствующих представителей государства, частного сектора, университетов и международных организаций, провести обсуждение вокруг темы современных тенденций в цифровой экономике и определить предстоящие задачи.
Темы для обсуждения конференции:
• Цифровая экономика как основной драйвер экономического и социального развития в новой экономической реальности
• Современные тенденции в правовом регулировании цифровых технологий и искусственного интеллекта
• Управление бизнесом в цифровой экономике
• Цифровая экономика и система высшего образования: основные тенденции и препятствия
• Международные аспекты развития цифровой экономики
• Финансовый сектор экономики как мегатренд цифровизации
• Цифровое здравоохранение: вызовы и перспективы
• Цифровая трансформация энергетики
Помимо UNEC, в составе Научного комитета конференции представлены профессора высших учебных заведений Швейцарии, Словении, Словакии, Румынии, Венгрии, Польши, Латвии, Испании, Албании, Турции, России, Индии, Грузии и других стран.