UNEC-də tədris olunan 37 fənnin proqramı yenilənib
UNEC-də 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semetrində tədris olunacaq 37 fənnin tədrisinin keyfiyyətli təşkil edilməsi üzrə Türkiyənin Hacettepe, İstanbul, Ankara, Yıldız Teknik, Qazi, Artvin Çoruh universitetlərindən, Rusiyanın Moskva Dövlət Qida İstehsalı Universitetindən dəvət olunmuş təlimçilərlə yanaşı, fənnin spesifiklliyindən asılı olaraq, yerli təlimçilərin iştirakı ilə hər dərs üzrə 30 saatlıq proqram üzrə  təlimlər keçirilib.
Təlimlərdə UNEC-in 178 nəfər əməkdaşı ilə  yanaşı, Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasının, Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin də nümayəndələri iştirak ediblər.
Yeni tədris olunacaq fənlərlə yanaşı, tədrisi əvvəl həyata keçirilən fənlərin daha müasir, kompetensiya əsaslı, əmək bazarının tələblərinə cavab verə biləcək şəkildə qurulması üçün “Azərbaycan iqtisadiyyatı”, ”Aqrar iqtsadiyyat”, ”Ekonometrika”, “Biznesin əsasları”, ”Maliyyə uçotu” (ACCA  F3), “Audit” (F8), “Maliyyə  hesabatlılığı”(İFRS uyğun), ”Bank işi”, “Sığorta”, “Statistikada proqram təminatı” (Excel və  SPSS proqramı əsaslı), “Statistikada modelləşdirməyə giriş” (VAR Analizi, Eviews ,R proqramı  üzrə,ARCH və GARCH  modellərini öyrənilməklə), “Proqramlaşdırmanın əsasları-1” ( Web framework üçün django, flask, Core python, Deployment cloud üçün AWS, Docker optional, Rest api, Basic Linux command əsaslı proqram üzrə),  “Proqramlaşdırmanın əsasları-2” (Java Web texnologiyalarının əsasları, Spring framework, Soap ve Rest web servis-lər  üzrə), “İnformatika”, “Verilənlər bazası sistemləri (DataBase Management System,MySQL,Oracle:Orcle SQL,PL/SQL), “Biznesdə proqram təminatı” fənləri real layihələr üzərində, daha çox praktiki bacarıqlar öyrədiləcək proqramlar üzrə  yenilənərək təkmilləşdirilib.

С целью качественной организации обучения по 37 дисциплинам, которые будут преподаваться в весеннем семестре 2021/2022 учебного года в UNEC, с участием тренеров, приглашенных из университетов Турции Гаджиттепе, Стамбула, Анкары, Технического университета Йылдыз, Гази, Артвина Чоруха, Московского государственного университета пищевых производств, а также в зависимости от специфики дисциплины местных специалистов, были проведены тренинги по 30-часовой программе по каждой дисциплине.
В тренингах наряду с 178 сотрудниками UNEC приняли участие представители Академии труда и социальных отношений, Азербайджанского университета туризма и менеджмента.
Наряду с новыми дисциплинами, которые будут преподаваться, для проведения ранее преподаваемых дисциплин на современном, компетентном уровне, отвечающим требованиям рынка труда, следующие дисциплины были обновлены и усовершенствованы на реальных проектах, на программах, которых будут способствовать наиболее практическим способностям: «Экономика Азербайджана», «Аграрная экономика», «Эконометрика», «Основы бизнеса», «Бухгалтерский учет» (ACCA F3), «Аудит» (F8), «Финансовый отчет» (соответственно İFRS), «Банковское дело», «Страхование», «Программное обеспечение в статистике» (на основе программ Excel SPSS ), «Введение в моделирование в статистике» (анализ VAR , Eviews ,по программе R,ARCH и модели GARCH), «Основы программирования-1» (для Web framework django, flask, Core python, для Deployment cloud AWS, Docker optional, Rest api, на основе программы Basic Linux command), «Основы программирования-2» (основы технологии Java Web, по Spring framework, Soap ve Rest web servis), «Информатика», «Системы базы данных» (Data Base Management System,MySQL,Oracle:Orcle SQL,PL/SQL), «Программное обеспечение в бизнесе».