UNEC-də tədris olunan 37 fənnin proqramı yenilənib
UNEC-də 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semetrində tədris olunacaq 37 fənnin tədrisinin keyfiyyətli təşkil edilməsi üzrə Türkiyənin Hacettepe, İstanbul, Ankara, Yıldız Teknik, Qazi, Artvin Çoruh universitetlərindən, Rusiyanın Moskva Dövlət Qida İstehsalı Universitetindən dəvət olunmuş təlimçilərlə yanaşı, fənnin spesifiklliyindən asılı olaraq, yerli təlimçilərin iştirakı ilə hər dərs üzrə 30 saatlıq proqram üzrə  təlimlər keçirilib.
Təlimlərdə UNEC-in 178 nəfər əməkdaşı ilə  yanaşı, Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasının, Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin də nümayəndələri iştirak ediblər.
Yeni tədris olunacaq fənlərlə yanaşı, tədrisi əvvəl həyata keçirilən fənlərin daha müasir, kompetensiya əsaslı, əmək bazarının tələblərinə cavab verə biləcək şəkildə qurulması üçün “Azərbaycan iqtisadiyyatı”, ”Aqrar iqtsadiyyat”, ”Ekonometrika”, “Biznesin əsasları”, ”Maliyyə uçotu” (ACCA  F3), “Audit” (F8), “Maliyyə  hesabatlılığı”(İFRS uyğun), ”Bank işi”, “Sığorta”, “Statistikada proqram təminatı” (Excel və  SPSS proqramı əsaslı), “Statistikada modelləşdirməyə giriş” (VAR Analizi, Eviews ,R proqramı  üzrə,ARCH və GARCH  modellərini öyrənilməklə), “Proqramlaşdırmanın əsasları-1” ( Web framework üçün django, flask, Core python, Deployment cloud üçün AWS, Docker optional, Rest api, Basic Linux command əsaslı proqram üzrə),  “Proqramlaşdırmanın əsasları-2” (Java Web texnologiyalarının əsasları, Spring framework, Soap ve Rest web servis-lər  üzrə), “İnformatika”, “Verilənlər bazası sistemləri (DataBase Management System,MySQL,Oracle:Orcle SQL,PL/SQL), “Biznesdə proqram təminatı” fənləri real layihələr üzərində, daha çox praktiki bacarıqlar öyrədiləcək proqramlar üzrə  yenilənərək təkmilləşdirilib.

The curriculum of 37   disciplines  taught at UNEC is updated
On the quality organization of teaching 37 subjects to be taught at UNEC in the spring semester of 2021/2022 academic year, in addition to the invited trainers from Hacettepe, Istanbul, Ankara, Yildiz Teknik, Gazi, Artvin Coruh universities of Turkey, Moscow State University of Food Production of Russia, 30-hour trainings were conducted for each lesson with the participation of local trainers, depending on the specifics of the subject.
The trainings were attended by 178 UNEC employees, as well as representatives of the Academy of Labor and Social Relations and Azerbaijan University of Tourism and Management.
In addition to the new subjects to be taught, in order to build the previously taught subjects in a more modern, competency-based way that meets the requirements of the labor market, the discipines  “Azerbaijan Economy”, “Agrarian Economy”, “Econometrics”, “Fundamentals of Business”, “Financial Accounting” ACCA F3), “Audit” (F8), “Financial Reporting” (IFRS compliant), “Banking”, “Insurance”, “Software in Statistics” (based on Excel and SPSS software), “Introduction to Modeling in Statistics” (VAR Analysis, Eviews, R program, studying ARCH and GARCH models), “Fundamentals of Programming-1” (django, flask, Core python for Web framework, AWS for Deployment cloud, Docker optional, Rest api, Basic Linux command-based program), “Fundamentals of Programming-2” (Fundamentals of Java Web Technologies, Spring framework, Soap and Rest web services), “Informatics”, “Database Management System (MySQL, Oracle: Orcle SQL, PL / SQL), “Software in business”  have been updated on real projects and improved on programs that will teach more practical skills.