UNEC-də “Ümumdünya Sağlamlıq Günü” qeyd edilib
Aprelin 7-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Ümumdünya Sağlamlıq gününə həsr edilən tədbir keçirilib. UNEC Tələbə Gənclər Təşkilatının dəstəyi ilə keçirilən görüşdə gənc müəllim Ramil Cabbarov Ümumdünya Sağlamlıq gününün tarixindən və qlobal əhəmiyyətindən danışıb.
Tibb üzrə fəlsəfə doktoru Elçin Abdinov gənclərdə piylənmə problemindən söz açıb. O, dünya üzrə statistikanı açıqlayaraq, gənclər arasında normadan artıq kökəlmənin səbəblərini və törətdiyi fəsadları bildirib.
Tibb üzrə fəlsəfə doktoru Şəmsiyyə Namazlı sağlam həyat tərzinə diqqət çəkib. Həkim bildirib ki, problemlərin vaxtında aşkarlanması və müalicəsi üçün il ərzində ümumi tibbi müayinə vacibdir.
Doğru qidalanma üzrə mütəxəssis Elnurə Qocayeva gəncləri qida qəbulundakı yanlış yanaşmalarla tanış edib. Piylənmənin qarşısının alınması üçün düzgün qida və aktiv həyat tərzi üçün tövsiyələrini verib.

В UNEC отметили «Всемирный день здравоохранения»
7 апреля в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялось мероприятие, посвященное Всемирному дню здравоохранения. На встрече, проведенном при организационной поддержке Студенческой молодежной организации UNEC, молодой преподаватель Рамиль Джаббаров рассказал об истории Всемирного дня здравоохранения и о его глобальном значении.
Доктор философии по медицине Эльчин Абдинов рассказал молодым о проблемах ожирения. Говоря о мировых статистических данных, он объяснил  причины полноты больше нормы среди молодежи и о ее последствиях.
Доктор медицинских наук Самия Намазлы обратила внимание на ведение здорового образа жизни. Врач отметила, что для своевременного выявления  проблем и их устранения необходимо в течение года пройти медицинское обследование.
Специалист по правильному питанию Эльнура Годжаева обратила внимание молодых на ошибочный подход в выборе ими пищи. Для устранения ожирения она дала рекомендации по правильному питанию и активному образу жизни.