UNEC-də XV Karyera Yarmarkası keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) onlayn platforma üzərindən XV Karyera Yarmarkası keçirilib.
UNEC məzunlarının və sonuncu kurs tələbələrinin məşğulluğunun və iş dünyasına çıxışınının təmin edilməsi, eləcə də peşəkar inkişaflarına dəstək olmaq məqsədilə keçirilən virtual yarmarkada ölkənin aparıcı şirkətləri və dövlət qurumları daxil olmaqla, ümumilikdə 104 müəssisə iştirak edib. Yarmarkada tələbə və məzunlara 400-dən çox vakansiya və 20-yə yaxın təcrübə proqramı təklif olunub.
Təklif olunan vakansiyalar üzrə maksimum əmək haqqı 3000 AZN, orta aylıq əmək haqqı isə 847 AZN təşkil edib.
UNEC-in Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə  iki gün davam edən XV Virtual Karyera yarmarkasına tələbə və məzunlar tərəfindən böyük maraq göstərilib. Təqdim olunan stendlərə 58.261 dəfə baxış keçirilib və ziyarətçilər tərəfindən şirkətlərə 1053 CV göndərilib.

В UNEC состоялась XV Ярмарка карьеры
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) в онлайн режиме прошла XV Ярмарка карьеры.
В виртуальной ярмарке, проведенной с целью обеспечения трудоустройства и доступа в деловой мир выпускников и студентов последних курсов UNEC, а также поддержки их профессионального развития, приняли участие 104 предприятия, включая ведущие компании и государственные структуры страны. На ярмарке студентам и выпускникам было предложено более 400 вакансий и около 20 программ стажировки.
Максимальная зарплата по предложенным вакансиям составила 3000 AZN, а среднемесячная зарплата 847 AZN.
К двудневной XV Виртуальной ярмарке карьеры, состоявшейся при организационной поддержке Центра карьеры UNEC, студенты и выпускники проявили большой интерес. Представленные стенды были просмотрены 58 261 раз, со стороны посетителей в компанию было отправлено 1 053 CV.