UNEC-də XV Karyera Yarmarkası keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) onlayn platforma üzərindən XV Karyera Yarmarkası keçirilib.
UNEC məzunlarının və sonuncu kurs tələbələrinin məşğulluğunun və iş dünyasına çıxışınının təmin edilməsi, eləcə də peşəkar inkişaflarına dəstək olmaq məqsədilə keçirilən virtual yarmarkada ölkənin aparıcı şirkətləri və dövlət qurumları daxil olmaqla, ümumilikdə 104 müəssisə iştirak edib. Yarmarkada tələbə və məzunlara 400-dən çox vakansiya və 20-yə yaxın təcrübə proqramı təklif olunub.
Təklif olunan vakansiyalar üzrə maksimum əmək haqqı 3000 AZN, orta aylıq əmək haqqı isə 847 AZN təşkil edib.
UNEC-in Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə  iki gün davam edən XV Virtual Karyera yarmarkasına tələbə və məzunlar tərəfindən böyük maraq göstərilib. Təqdim olunan stendlərə 58.261 dəfə baxış keçirilib və ziyarətçilər tərəfindən şirkətlərə 1053 CV göndərilib.

The 15th Career Fair Held at UNEC
The Azerbaijan State University of Economics (UNEC) successfully hosted the 15th Career Fair via an online platform.
This virtual event was organized with the objective of supporting the employment and professional development of UNEC graduates and final-year students, as well as facilitating their integration into the professional sphere. The fair witnessed the participation of 104 entities, including the country’s leading companies and government organizations. More than 400 job vacancies and approximately 20 internship programs were presented to participants.
The highest salary offered for the announced positions was 3,000 AZN, while the average monthly salary amounted to 847 AZN.
Organized by the UNEC Career Center, the 15th Virtual Career Fair spanned two days and garnered substantial interest from students and graduates. The stands presented at the fair were viewed 58,261 times, and 1,053 CVs were submitted to participating companies by attendees.