08 İYUL 2024 | VIEWS:
İyulun 6-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) yaz imtahan sessiyasının sonuncu “Açıq Qapı” günü keçirilib.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov, millət vəkili Etibar Əliyev, Elm və Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın sədri professor Hikmət Əlizadə və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirak etdiyi görüşdə tələbə, valideyn və vətəndaşların müraciətləri dinlənilib.
Müraciətlər diplomun vaxtında verilməməsi, qaib limitini aşmaq, imtahan nəticələrinin artırılması üçün təkrar imtahanın təşkili, təhsil haqqına güzəştin olunması, UNEC-də pedaqoji fəaliyyətə başlamaq barədə olub.
Hər bir müraciət dinlənildikdən sonra onların həlli istiqamətində qərarlar qəbul edilib və struktur bölmə rəhbərlərinə tapşırıqlar verilib.

The last “Open Door” day of the spring exam session is held at UNEC
On July 7, the spring exam session’s last “Open Door” day was held at the Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The rector of UNEC  Professor Adalat Muradov, MP Etibar Aliyev, Chairman of the Public Council under the Ministry of Science and Education Professor Hikmet Alizadeh and the heads of relevant structures attended the meeting, where the appeals of students, parents and citizens were heard.
The appeals were about not giving the diploma on time, exceeding the failure limit, organizing a re-examination to increase the exam results, giving a discount on the tuition fee, and starting teaching activities at UNEC.
After listening to each appeal, decisions were made toward their solution and tasks were given to the heads of the structural units.