08 İYUL 2024 | VIEWS:
İyulun 6-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) yaz imtahan sessiyasının sonuncu “Açıq Qapı” günü keçirilib.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov, millət vəkili Etibar Əliyev, Elm və Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın sədri professor Hikmət Əlizadə və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirak etdiyi görüşdə tələbə, valideyn və vətəndaşların müraciətləri dinlənilib.
Müraciətlər diplomun vaxtında verilməməsi, qaib limitini aşmaq, imtahan nəticələrinin artırılması üçün təkrar imtahanın təşkili, təhsil haqqına güzəştin olunması, UNEC-də pedaqoji fəaliyyətə başlamaq barədə olub.
Hər bir müraciət dinlənildikdən sonra onların həlli istiqamətində qərarlar qəbul edilib və struktur bölmə rəhbərlərinə tapşırıqlar verilib.

В UNEC прошел последний “День открытых дверей” весенней экзаменационной сессии
6 июля в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) прошел последний “День открытых дверей” весенней экзаменационной сессии.
На встрече, в котором  присутствовали ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов, депутат Этибар Алиев, председатель Общественного совета при Министерстве науки и образования профессор Хикмет Ализаде, руководители соответствующих структур были заслушаны обращения студентов, родителей и граждан.
Обращения касались вопросов не выдачи дипломов в срок, превышения лимита непосещения, организации переэкзаменовки для повышения результатов экзамена, предоставления льготы на плату за обучение и начала педагогической деятельности в UNEC.
После рассмотрения каждого обращения принимались решения по их разрешению и давались поручения руководителям структурных подразделений.