UNEC-də yeni layihə: “Lider müəllim-Lider universitet” – “Xalq qəzeti”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Lider müəllim – Lider universitet” layihəsinə start verilib.
Layihənin əsas məqsədi UNEC-in professor-müəllim heyətinin peşəkarlıq qabiliyyətinin daha da yüksəldilməsi, onların elmi tədqiqata, şəxsi inkişafa, sosial fəaliyyətə, işgüzar əlaqələrə olan marağının artırılmasından ibarətdir.
Layihəyə uyğun olaraq pedaqoji heyət arasında “Lider müəllim – innovativ müəllim”, “Lider müəllim – peşəkar müəllim”, “Lider müəllim – tədqiqatçi müəllim”, “Lider müəllim – sevimli müəllim”, “Lider müəllim – təşəbbüskar müəllim”, “Lider müəllim – ixtiraçi müəllim” və “Lider müəllim – özünü inkişaf etdirən müəllim” kriteriyaları üzrə müsabiqə keçiriləcək.
“Lider müəllim – innovativ müəllim” və “Lider müəllim – təşəbbüskar müəllim” üzrə qiymətləndirməni beş nəfərdən ibarət komissiya müəyyən edəcək. Onlar müsabiqədə iştirak edən müəllimə əvvəlcədən xəbər vermədən 4 dərsdə (2 mühazirə, 2 məşğələ olmaqla) iştirak edərək, meyarlar üzrə qiymətləndirmə aparacaq. Müsabiqənin yekununda ən yüksək nəticə göstərən müəllimlərin balları eyni olarsa, o zaman Differensial əmək haqqı sistemindəki “Tələbə Məmnunluq Anketini”ndə daha yüksək bal alan şəxs qalib seçiləcək.
Müsabiqədə iştirak könüllülük əsasında aparılacaq. İştirak etmək istəyənlər üçün unec.edu.az saytında elektron ərizə forması yerləşdiriləcək. Komissiya daxil olan esseləri qiymətləndirərək, müsabiqəyə qatılmaq hüququ qazananları müəyyənləşdirəcək. Sonra müsabiqəyə qatılan müəllimlərin siyahısı elan ediləcək. Müsabiqə 2017-ci il iyunun 30-dək davam edəcək.

A Project of “Leader Teacher- Leader University” has been launched at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The main purpose of the Project is to improve UNEC academic staff’s professionalism ability and to increase their interest in scientific research, personal development, social activity and business relations.
The competition is to be held on the criteria “Leader teacher- Innovative teacher”, “Leader teacher- Professional teacher”, “Leader teacher- Researcher teacher”, “Leader teacher- Favorite teacher”, “Leader teacher- Enthusiastic teacher”, “Leader teacher- Inventor teacher”, “Leader teacher- Self- developer teacher”.
The assessment on “Leader teacher- Innovative teacher” and “Leader teacher- Enthusiastic teacher” will be define by the commission consisting of 5 people. They will carry out assessment of the instructor who participates on criteria of the contest, attending at his/her 2 lectures and 2 seminars without prior notice. In case when the teachers’ scores showed the best result will be the same, the “Student Satisfaction Survey” in Differential Salary System will be based on.
Participation in the competition will be conducted on a voluntary basis. The online application form will be available at unec.edu.az webpage for those to participate. The commission will give the right of participation evaluating the essays submitted. Afterwards the list of the instructors to join the contest will be announced. The competition will last until June 30 2017.