UNEC-də yeni meqa fakültə yaradılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) yeni meqa fakültə yaradılıb. Bu barədə qərar universitetin Elmi Şurasında qəbul edilib.
Qərara əsasən, İnformatika və idarəetmə, Biznes inzibatçılığı və Kommersiya fakültələri ləğv edilərək, onların bazasında Biznes və menecment fakültəsi yaradılıb. Eyni profilli 3 fakültə, bundan sonra fəaliyyətini vahid fakültə kimi davam etdirəcək.
Qərar idarəetməni təkmilləşdirmək və daha səmərəli idarəetmə formalarını seçmək üçün struktur islahatları çərçivəsində verilib.
Qeyd edək ki, bundan öncə UNEC-də Maliyyə və Uçot-iqtisad fakültələri birləşdirilərək, Maliyyə və mühasibat fakültəsi, İqtisadiyyat və sənaye və Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültələri birləşdirilərək, İqtisadiyyat fakültəsi yaradılıb.

В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) создан новый мега факультет. По этому поводу было принято решение на Ученом совете университета.
В соответствии с принятым решением ликвидированы факультеты Информатики и управления, Администрирования бизнеса и Коммерции, на их базе создан факультет Бизнеса и менеджмента. Три одного профиля факультеты будут продолжать свою деятельность как единый факультет.
Решение принято в рамках структурных реформ для совершенствования управления и выбора более эффективных форм управления.
Следует отметить, что до этого в UNEC объединив Финансовый и Учетно-экономический факультет, был создан факультет Финансов и бухгалтерии, а на базе факультетов Экономики и промышленности и Международных экономических отношений факультет Экономики.