UNEC-də yeni meqa fakültə yaradılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) yeni meqa fakültə yaradılıb. Bu barədə qərar universitetin Elmi Şurasında qəbul edilib.
Qərara əsasən, İnformatika və idarəetmə, Biznes inzibatçılığı və Kommersiya fakültələri ləğv edilərək, onların bazasında Biznes və menecment fakültəsi yaradılıb. Eyni profilli 3 fakültə, bundan sonra fəaliyyətini vahid fakültə kimi davam etdirəcək.
Qərar idarəetməni təkmilləşdirmək və daha səmərəli idarəetmə formalarını seçmək üçün struktur islahatları çərçivəsində verilib.
Qeyd edək ki, bundan öncə UNEC-də Maliyyə və Uçot-iqtisad fakültələri birləşdirilərək, Maliyyə və mühasibat fakültəsi, İqtisadiyyat və sənaye və Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültələri birləşdirilərək, İqtisadiyyat fakültəsi yaradılıb.

15 JULY 2016 | VIEWS:
A new mega faculty has been created at Azerbaijan State University of Economics. The decision was made during the Academic Board’s session.
According to the decision, the faculties of Informatics and Management, Business Administration and Commerce were abolished and the School of Business and Management has been established. 3 faculties with the same profile will continue its performance as a single School.
The decision was made within the reforms to improve the management and choose the forms of substantial administration.
Note that earlier combining the Faculties of Finance and Accounting the School of Finance and Accounting was established and the School of Economics was established after combining the Faculties of Economy and International Economic Relations.