UNEC-dən şagirdlərə inanılmaz fürsət – “Bir günlük tələbə”
“UNEC-də bir gün” layihəsinin məqsədi 10-11-ci sinif şagirdlərini universitetlə daha yaxından tanış etməkdir. Eyni zamanda, ixtisas seçimində çətinlik çəkən şagirdlərə məsləhət vermək, onların ixtisas fənlərində dinləyici qismində iştirakına şərait yaratmaqdır.
Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü ali təhsil ocağı olan UNEC-də dərs və imtahan prosesi ictimaiyyətə açıq keçirilir. Ötən tədris ilində UNEC-in abituriyentlərə yaratdığı bu imkandan faydalanan onlarla şagird artıq UNEC tələbəsidir. Onlar ixtisas seçməkdə məhz öncədən UNEC-dəki dərslərdə iştirakın böyük rol oynadığını deyirlər. Dərslərdə şagirdlərlə yanaşı, onların valideynləri də iştirak edə bilərlər.
UNEC Azərbaycanda dörd dildə (Azərbaycan, ingilis, rus və türk) təhsil verən və xaricdə filialı olan yeganə ali təhsil ocağıdır. Burada 21 ixtisas üzrə kadr hazırlığı həyata keçirir. Bu ildən etibarən “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”ndan irəli gələn tələbləri icra etmək məqsədi ilə UNEC-də Universitet Daxili İki Diplom (UDİD) proqramının icrasına başlanılıb. UDİD proqramı bakalavrlara 4 il ərzində iki ixtisasa yiyələnməklə gələcəkdə əmək bazarında layiqli yer tutmaq və onun tələblərinə çevik uyğunlaşmaq imkanı yaradır.
Qeyd edək ki, 2017/18-ci tədris ilində UNEC-ə qəbul planı 96.6 faizlə yerinə yetirilib. II ixtisas qrupu üzrə 600 və daha yüksək bal toplayan 481 nəfərin 288-i, yəni 60 faizi məhz UNEC-i seçib. II ixtisas qrupu üzrə 700 ballıq nəticə göstərən abituriyentin hər ikisi – Cavad Əliyev və Arzu Məmmədzadə də UNEC-in Beynəlxlaq İqtisadiyyat Məktəbində maliyyə ixtisası üzrə təhsil alırlar. II ixtisas qrupu üzrə Prezident təqaüdçülərinin 74%-i məhz UNEC tələbəsidir.
“UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak etmək istəyənlər 492-60-43 telefon nömrəsinə zəng edə, yaxud UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi  ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

The incredible opportunity for the pupils from UNEC – “One –day Student”
The goal of the “One-day at UNEC” project is to familiarize the pupils of the 10-11-th grades with the university more closely. At the same time, to provide the advice the pupils, having the difficulties in choice of the profession, and facilitate their participation at the lessons in the specialty disciplines as a listener.
The lessons and the process of examinations at the UNEC , the largest eeconomy- oriented university in the South Caucasus , are open to the public. In the past academic year, the dozens of pupils who had benefited from this opportunity created for the applicants by UNEC are already the UNEC students. They say that, the participation at the lessons at UNEC in advance had played the major role in choosing the specialty. Along with the pupils, their parents can particiaped at the lessons, as well as.
UNEC is the only university in Azerbaijan that provides the education in four languages (Azerbaijani, English, Russian and Turkish) and has a branch abroad. The taining on 21 specialties is carried out, here.  From this year, with the purpose of implementation the requirements arisen from the “State Strategy for the Development of Education in the Republic of Azerbaijan” the Internal University Dual Diploma Program has been launched at the UNEC. The Internal University Dual Diploma Program allows the bachelors to gain the decent place in the labor market and flexibly adapt to their requirements in the future by acquiring two specialties within 4 years.
It should be noted that, the admission plan for UNEC in 2017/18 academic year was fulfilled with 96.6 percent. 288 out of  481 applicants who got 600 or higher score on the 2-nd specialty group, id est 60 percent, chose namely UNEC. Both applicants, Cavad Aliyev and Arzu Mammadzadeh, who had gained 700 points in the II-nd specialty group, are studying in the faculty of Finance in the International School of Economics at UNEC. 74 % of the applicants rewarding the Presidential scholarships in the II-nd specialty group are, namely, the UNEC students.
Wishing to participate in the “One day at UNEC” project can call the land line number  497-58-63, or can contact the official Facebook page of UNEC.