UNEC-dən tələbələrə inanılmaz fürsət – 4 ilə 2 diplom!
Proqramın məqsədi “Azərbaycan Respublikasın­da təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”ndan irəli gələn tələbləri icra etmək, bakalavriat səviyyəsində qəbul olunduğu ixtisaslarda müvəffəqiyyətlə təhsil alan tələbələrin ikinci ixtisas üzrə də əlavə təhsil almaqla, rəqabətədavamlı mütəxəssis kimi hazırlanmasıdır. UDİD proqramına qoşulan tələbələr 4 il ərzində iki ixtisasa yiyələnməklə gələcəkdə əmək bazarında layiqli yer tutmaq və onun tələblərinə çevik uyğunlaşmaq imkanı əldə edəcəklər.
İki ixtisas üzrə UDİD proqramının açılması üçün həmin ixtisasların təhsil proqramlarında nəzərdə tutulan fənlərin və onlara ayrılan kreditlərin ən azı 70 faizi eyni olmalıdır.
UDİD proqramına təhsil müddətində birinci ixtisas üzrə nəzərdə tutulan fənlər üzrə kreditləri qazanan və ayrı-ayrı fənlərdən müvəffəqiyyət göstəricisi 81-100 bal arasında olan I kursu bitirən tələbələr muraciət edə bilərlər.

An Incredible Opportunity for Students from UNEC- 2 diplomas within 4 years
The purpose of the Program is to fulfill the requirements arising from the “State Strategy for the Development of Education in the Republic of Azerbaijan” and to train students who succeed in undergraduate level of their studies as successful competitors by acquiring additional education in the second specialty. Students enrolled in the IDDP will get a chance to acquire a well-deserved place in the labor market and flexibly adapt to their requirements by acquiring two majors within four years.
At least 70 percent of the disciplines and credits allocated to them in the curriculum of those specialties should be the same for the opening of the IDDP program in two specialties.
Undergraduate students who complete I year of their studies, earn credits on subjects intended by the first specialization during the study period and become successful in 81-100 points will be able to appeal for the IDDP.