UNEC Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun akademik partnyoru oldu
Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumu (WBAF) ilə UNEC arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun sədri Baybars Altuntaş, Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyasının prezidenti Məmməd Musayev, rektor professor Ədalət Muradov, dövlət və özəl qurumların, eləcə də universitetin struktur rəhbərləri iştirak ediblər.
Rektor Ədalət Muradov UNEC ilə WBAF dünyada ilk dəfə olaraq birgə “Mələk İnvestor” üzrə Mini MBA proqramının açılacağını bildirib. Həmçinin müəllim və tələbələrin WBAF Maliyyə İnkluziya Mərkəzinin (Financial Inclusion Center) vasitəsilə dünyanın 132 ölkəsindən investorlarla əlaqə yaratmaq imkanı qazanacaqlarını diqqətə çatdırıb. Ə.Muradov bu əməkdaşlığın universitetdəki startap hərəkatının inkişafına və beynəlmiləlləşməsinə böyük təkan verəcəyini qeyd edib. O, Bəhreyn universitetləri ilə UNEC-in əlaqələrinin genişləndiriləcəyini, müəllim-tələbə heyətinin Forumun elektron kitabxana bazasına çıxış imkanı əldə edəcəyini də vurğulayıb. Həmçinin UNEC-də Forumun Regional Əməkdaşlıq mərkəzinin yaradılmasını təklif edib.
Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun sədri Baybars Altuntaş Forumun 132 ölkədə 1400 partnyorunun olduğunu bildirib. Universitetlərlə əməkdaşlığa daha çox üstünlük verdiklərini deyən B.Altuntaş, UNEC ilə əməkdaşlığın yalnız universitetə deyil, regiona böyük töhfələr qazandıra biləcəyini deyib.
ASK prezidenti Məmməd  Musayev ölkənin sosial iqtisadi-inkişafı istiqamətində Prezident İlham Əliyev tərəfindən qarşıya qoyulan vəzifələrdən danışıb. Hər zaman ilklərə imza atan UNEC-in WBAF ilə əməkdaşlığının bu sahəyə qazandıra biləcəyi önəmli məqamları açıqlayıb.
Sonra Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun sədri Baybars Altuntaş və rektor professor Ədalət Muradov arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Sənədə əsasən, UNEC-də “Mələk İnvestor” üzrə Mini MBA proqramı açılacaq,  müəllim və tələbələr WBAF Maliyyə İnkluziya Mərkəzinin xidmətlərindən ödənişsiz istifadə imkanı əldə edəcəklər. Memorandumda tələbələrə sahibkarlıq bacarıqlarının aşılanması, “smart” maliyyənin inkişaf mexanizminin öyrədilməsi, eləcə də qlobal iqtisadiyyatın formalaşması istiqamətində yeni startapların yaradılması və sahibkarların cəlb edilməsi məqsədilə təlimlərin keçirilməsi əks olunub. Memorandum çərçivəsində UNEC “Mələk İnvestor” kitabının Azərbaycan dilinə tərcüməsi və çap hüququnu da əldə edib.

UNEC стал академическим партнером Всемирного инвестиционного форума бизнес-ангелов
Между Всемирным инвестиционным форумом бизнес-ангелов (WBAF) и UNEC состоялась церемония подписания меморандума о сотрудничестве.
В мероприятии приняли участие председатель Всемирного инвестиционного форума бизнес-ангелов Байбарс Алтунташ, президент Конфедерации предпринимателей Азербайджана Мамед Мусаев, ректор UNEC профессор Адалат Мурадов, руководители государственных и частных структур, а также структурных подразделений университета.
Ректор Адалат Мурадов сообщил, что UNEC и WBAF впервые в мире совместно откроют программу Мини MBA по «Ангел-инвестору». Также он довел до внимания, что преподаватели и студенты посредством Центра финансовой инклюзии WBAF (Financial Inclusion Center) получат возможность связаться с инвесторами 132 стран. А.Мурадов отметил, что это сотрудничество даст большой толчок развитию и интернационализации стартап движения в университете. Он подчеркнул, что связи UNEC с университетами Бахрейна будут расширяться, преподаватели и студенты будут иметь доступ к базе данных электронной библиотеки Форума. Также предложил создать в UNEC Центр регионального сотрудничества Форума.
Председатель Всемирного инвестиционного форума бизнес-ангелов Байбарс Алтунташ отметил, что Форум имеет 1400 партнеров в 132 странах. Говоря, что они предпочитают сотрудничество с университетами, Б.Алтунташ отметил, что сотрудничество с UNEC внесет большой вклад не только университету, но и региону.
Президент КПА Мамед Мусаев рассказал о задачах, поставленных Президентом Ильхамом Алиевым в направлении социально-экономического развития страны. Он раскрыл важные моменты, на которые может повлиять сотрудничество WBAF с UNEC, который всегда создает новшества.
Затем между председателем Всемирного инвестиционного форума бизнес-ангелов Байбарсом Алтунташем и ректором профессором Адалатом Мурадовым был подписан меморандум о сотрудничестве. Согласно документу в UNEC откроется программа Мини MBA по «Ангел-инвестору», преподаватели и студенты получат возможность бесплатного пользования услугами Центра финансовой инклюзии WBAF. В меморандуме нашли отражение такие моменты как привитие студентам предпринимательских навыков, обучение механизму развития «smart» финансов, а также создание новых стартапов в направлении формирования глобальной экономики и проведение тренингов с целью привлечения предпринимателей. В рамках меморандума UNEC получил право на перевод книги «Ангел-инвестор» на азербайджанский язык и на ее печатание.