UNEC Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun akademik partnyoru oldu
Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumu (WBAF) ilə UNEC arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun sədri Baybars Altuntaş, Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyasının prezidenti Məmməd Musayev, rektor professor Ədalət Muradov, dövlət və özəl qurumların, eləcə də universitetin struktur rəhbərləri iştirak ediblər.
Rektor Ədalət Muradov UNEC ilə WBAF dünyada ilk dəfə olaraq birgə “Mələk İnvestor” üzrə Mini MBA proqramının açılacağını bildirib. Həmçinin müəllim və tələbələrin WBAF Maliyyə İnkluziya Mərkəzinin (Financial Inclusion Center) vasitəsilə dünyanın 132 ölkəsindən investorlarla əlaqə yaratmaq imkanı qazanacaqlarını diqqətə çatdırıb. Ə.Muradov bu əməkdaşlığın universitetdəki startap hərəkatının inkişafına və beynəlmiləlləşməsinə böyük təkan verəcəyini qeyd edib. O, Bəhreyn universitetləri ilə UNEC-in əlaqələrinin genişləndiriləcəyini, müəllim-tələbə heyətinin Forumun elektron kitabxana bazasına çıxış imkanı əldə edəcəyini də vurğulayıb. Həmçinin UNEC-də Forumun Regional Əməkdaşlıq mərkəzinin yaradılmasını təklif edib.
Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun sədri Baybars Altuntaş Forumun 132 ölkədə 1400 partnyorunun olduğunu bildirib. Universitetlərlə əməkdaşlığa daha çox üstünlük verdiklərini deyən B.Altuntaş, UNEC ilə əməkdaşlığın yalnız universitetə deyil, regiona böyük töhfələr qazandıra biləcəyini deyib.
ASK prezidenti Məmməd  Musayev ölkənin sosial iqtisadi-inkişafı istiqamətində Prezident İlham Əliyev tərəfindən qarşıya qoyulan vəzifələrdən danışıb. Hər zaman ilklərə imza atan UNEC-in WBAF ilə əməkdaşlığının bu sahəyə qazandıra biləcəyi önəmli məqamları açıqlayıb.
Sonra Dünya Biznes Mələkləri İnvestisiya Forumunun sədri Baybars Altuntaş və rektor professor Ədalət Muradov arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Sənədə əsasən, UNEC-də “Mələk İnvestor” üzrə Mini MBA proqramı açılacaq,  müəllim və tələbələr WBAF Maliyyə İnkluziya Mərkəzinin xidmətlərindən ödənişsiz istifadə imkanı əldə edəcəklər. Memorandumda tələbələrə sahibkarlıq bacarıqlarının aşılanması, “smart” maliyyənin inkişaf mexanizminin öyrədilməsi, eləcə də qlobal iqtisadiyyatın formalaşması istiqamətində yeni startapların yaradılması və sahibkarların cəlb edilməsi məqsədilə təlimlərin keçirilməsi əks olunub. Memorandum çərçivəsində UNEC “Mələk İnvestor” kitabının Azərbaycan dilinə tərcüməsi və çap hüququnu da əldə edib.

UNEC becomes an academic partner of the World Business Angels Investment Forum
The signing ceremony of the memorandum of cooperation between the World Business Angels Investment Forum (WBAF) and UNEC has been held.
The event was attended by Baybars Altuntas, Chairman of the World Business Angels Investment Forum, Mammad Musayev, President of the Azerbaijan Confederation of Entrepreneurs, the rector Professor Adalat Muradov, and structural heads of state and private institutions, as well as the university.
Rector Adalat Muradov said that UNEC and WBAF will jointly open the “Angel Investor” Mini MBA program for the first time in the world. He also pointed out that teachers and students would have the opportunity to connect with investors from 132 countries of the world through the WBAF Financial Inclusion Center. A. Muradov noted that this cooperation would  give a great impetus to the development and internationalization of the startup movement in the university. He also emphasized that UNEC’s relations with Bahraini universities would be expanded, and the teacher-student staff would have access to the Forum’s electronic library database. He also suggested the establishment of the Regional Cooperation Center of the Forum at UNEC.
Baybars Altuntas, the chairman of the World Business Angels Investment Forum, said that the Forum has 1400 partners in 132 countries. B. Altuntas said that they prefer cooperation with universities and said that cooperation with UNEC can bring great contributions not only to the university but also to the region.
ACE President Mammad Musayev spoke about the tasks set by President Ilham Aliyev in the direction of the social-economic development of the country. He explained the important points that UNEC’s cooperation with WBAF can bring to this field.
Then a memorandum of cooperation was signed between the Chairman of the World Business Angels Investment Forum Baybars Altuntas and the rector Professor Adalat Muradov. According to the document, a Mini MBA program on “Angel Investor” will be opened at UNEC, and teachers and students will have the opportunity to use the services of the WBAF Financial Inclusion Center free of chargeş In the memorandum, it is also reflected that pieces of training will be held for the purpose of imparting entrepreneurial skills to students, teaching the development mechanism of “smart” finance, as well as creating new start-ups and attracting entrepreneurs in the direction of the formation of the global economy. Within the framework of the memorandum, UNEC also acquired the right to translate and print the book “Angel Investor” into Azerbaijani.