Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) təsis etdiyi “UNEC Ekspert” jurnalının ilk buraxılışı oxucularına təqdim edilib. Azərbaycanın post-neft iqtisadiyyatının formalaşdırılması istiqamətində qarşıya qoyulan tapşırıqlar birmənalı olaraq, ölkə iqtisadçıları qarşısında ciddi vəzifələr qoyur. Bu məsələni nəzərə alaraq təsis edilən “UNEC Ekspert” jurnalının missiyası iqtisadçi alimlərin və ekspertlərin ən aktual iqtisadi məsələlərə dair fikirləri dərc edərək geniş ictimaiyyətin diqqətinə çatdırmaqdır.
Nəfis tərtibatda işıq üzü görən və eksklüziv məqalələrlə zənginləşdirilən  jurnalda dünyada və ölkədə baş verən aktual iqtisadi proseslərin ekspert icmalları yer alıb. “UNEC Ekspert” jurnalının oxucuları iqtisadiyyatın və biznesin aktual məsələlərinə dair ölkənin aparıcı iqtisadçı alimlərinin münasibətini öyrənəcək, irəli sürülən təkliflərlə yaxından tanış olacaqlar.
Unikal intellektual meydana çevrilməyi hədəfləyən jurnalın hər sayı UNEC-in “Diskurs.az” virtual iqtisadi forumunda ictimaiyyətin müzakirəsinə çıxarılacaq.

Вышел в свет первый номер журнала «Эксперт UNEC»
Первый номер журнала «Эксперт UNEC», учрежденный Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC), представлен читателям. Задачи, поставленные в направлении формирования постнефтяной экономики, однозначно ставят перед экономистами страны серьезные обязанности. Принимая во внимание эти задачи, миссией учрежденного  журнала «Эксперт UNEC», является донесение до внимания общественности публикуемые наиболее актуальные идеи ученых-экономистов и экспертов
В изящно оформленном и обогащенном эксклюзивными статьями журнале нашел место экспертный обзор происходящих в мире и в стране актуальных экономических процессов.  Читатели журнала «Эксперт UNEC», изучив отношение ведущих ученых-экономистов к актуальным вопросам экономики и бизнеса, смогут близко ознакомиться с выдвигаемыми предложениями.
Каждый номер журнала, нацеленный на превращение в интеллектуальное пространство, будет вынесен на обсуждение общественности на виртуальном экономическом форуме “Diskurs.az.” UNEC.