UNEC ekspertləri ilə gənc tədqiqatçıların yeni platforması: “Ekspertdən öyrən”
Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin dəstəyi ilə reallaşan layihənin məqsədi elmi fəaliyyətə maraq göstərən gənclərlə UNEC ekspertlərinin qeyri-rəsmi görüşünü təşkil etmək, dünya iqtisadiyyatının gündəmini zəbt edən mövzuları birlikdə müzakirə etməkdir.
“Ekspertdən öyrən” layihəsinin ilk qonağı UNEC eksperti, dosent Elşən Bağırzadə olub. Görüşdə “Dünyada gizli iqtisadiyyat problemi: Miqyası, səbəbləri, nəticələri və leqallaşdırılması yolları” mövzusu müzakirə edilib.
Tələbələrə gizli iqtisadiyyatın strukturu haqqında məlumat verən Elşən Bağırzadə bildirib ki, hazırda bir çox ölkələrdə qlobal səviyyədə gizli iqtisadiyyat araşdırılır. O, bir çox dövlətlərdə gizli iqtisadiyyata qarşı rəsmi dövlət proqramları təsdiq olunduğunu vurğulayıb.
Görüşdə dünyada gizli iqtisadiyyatın həcmi barəsində də fikir mübadiləsi aparılıb. UNEC eksperti tələbələrin suallarını cavablandırıb.

Новая платформа экспертов и молодых исследователей UNEC: «Учись у эксперта»
Целью проекта, реализованного при организационной поддержке Студенческого научного общества (СНО), Студенческого профсоюзного комитета, является для молодежи, проявляющей интерес к науке,  организовать неофициальную встречу  с экспертами UNEC, вместе обсуждать темы, охватившие повестку дня мировой экономики.
Первым гостем проекта «Учись у эксперта» был эксперт UNEC, доцент Эльшан Багирзаде.  На встрече обсуждалась тема «Скрытые экономические проблемы в мире: масштабы, причины, результаты и пути легализации».
Представив студентам информацию о структуре скрытой экономики, Эльшан Багирзаде отметил, что во многих странах на глобальном уровне исследуется скрытая экономика. Он подчеркнул, что во многих государствах утверждены официальные государственные программы против скрытой экономики.
На встрече прошли обсуждения по объему скрытой экономики. Эксперт UNEC ответил на вопросы студентов.