UNEC əməkdaşının məqaləsi DAAD təqaüdünü qazanıb
UNEC-in Elmi fəaliyyətin təşkili şöbəsinin müdiri, Xanım Tədqiqatçılar Şurasının rəhbəri Nərgiz Hacıyevanın elmi məqaləsi Almaniyanın DAAD təqaüdünə layiq görülüb.
“Qadınların əmək bazarına inteqrasiyasında sahibkarlıq təhsilinin rolu: Azərbaycan nümunəsində” (The role of entrepreneurship education in the integration of women to the labor market: the case of Azerbaijan ) adlı məqaləsinə görə DAAD təqaüdünü qazanan gənc tədqiqatçı Gürcüstanın paytaxtı Tbilisidə keçirilmiş beynəlxalq vörkşopda elmi tədqiqat işi barədə çıxış edib.
Goethe Frankfurt Universiteti və DAAD – German Academic Exchange Service tərəfindən təşkil olunan vörkşopda gənc tədqiqatçı elmi məruzə zamanı sahibkarlıq təhsilinin (entrepreneurship education) qadınların əmək bazarına inteqrasiyasında rolu, Azərbaycanın KOB Strateji yol Xəritəsi, UNEC ilə Siegen Universiteti arasında reallaşdırılan EE-KEY-AZ “Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması məşğulluğun əsas amili kimi” layihəsinin nəticəsi və digər yeniliklərdən danışıb.
“İqtisadi və Sosial Dəyişikliklərin mühərriki kimi Sahibkarlıq: Şərqi Avropa, Cənubi Qafqaz və Mərkəzi Asiyadan baxışlar” mövzusuna həsr olunan vörkşopda Nərgiz Hacıyevanın təqdimatı böyük maraqla qarşılanıb və mövzu ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, Nərgiz Hacıyevanın elmi məqaləsinin DAAD – German Academic Exchange Service-in maliyyə dəstəyilə Almaniyanın nüfuzlu indeksli jurnalında nəşr olunması nəzərdə tutulub.

An article by a UNEC employee gets a DAAD scholarship
The scientific article of Nargiz Hajiyeva, head of the Department of Organization of Scientific Activities, and the Ladies’ Council of Researchers, was awarded a DAAD scholarship of Germany.
The young researcher, the winner of the DAAD scholarship for the article “The Role of entrepreneurship education in the Integration of women to the Labor Market: the case of Azerbaijan”  made a speech about the scientific research work at the international workshop held in Tbilisi, the capital of Georgia.
A young researcher spoke about the role of entrepreneurship education in the integration of women into the labor market, the SME Strategic Roadmap of Azerbaijan, the result of the project EE-KEY-AZ   “Entrepreneurship education: the creation of workplaces in Azerbaijan as the main factor of employment” realized between UNEC and Siegen University and about other innovations in her report during the workshop organized by Goethe Frankfurt University and DAAD – German Academic Exchange Service.
Nargiz Hajiyeva’s presentation at the workshop dedicated to  “Entrepreneurship as an Engine of Economic and Social Changes: views from Eastern Europe, South Caucasus, and Central Asia” was accepted with great interest and discussions were held on the topic.
It should be noted that Nargiz Hajiyeva’s scientific article is planned to be published in a prestigious German journal with the financial support of DAAD – German Academic Exchange Service.