UNEC əməkdaşları İsveçrədə keçirilən beynəlxalq konfransda Azərbaycanı təmsil edirlər
UNEC-in Elmi fəaliyyətin təşkili şöbəsinin müdiri, Xanım Tədqiqatçılar Şurasının rəhbəri Nərgiz Hacıyeva və Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin mütəxəssisi Jalə Heydərova İsveçrə Siyasi Elmlər Assosiasiyasının illik elmi konfransı olan SPSA Annual Congress -də iştirak edirlər.
İsveçrənin St.Qallen Universitetində təşkil olunan konqresdə Azərbaycanı UNEC əməkdaşları təmsil ediblər. UNEC əməkdaşı Jalə Heydərova konqresin “Müqayisəli siyasət” panelində suriyalı və ukraynalı qaçqınlara dair Avropa İttifaqının miqrasiya siyasəti barədə məruzə ilə çıxış edib. Tədqimatdan sonra o, mövzu iə bağlı tədqiqatçıların suallarını cavablandırıb.
Nərgiz Hacıyeva isə İsveçrə Siyasi Elmlər Assosiasiyasının (Swiss Political Science Association) Empirik Metodlar işçi qrupunun direktoru olaraq, konqresdə siyasi elmlər üzrə empirik metodlar panellərinə rəhbərlik edib.
Konqresdə keçirilən SPSA-nın illik Elmi Assemblyasında Nərgiz Hacıyeva növbəti 5 il müddətinə yenidən Empirik Metodlar İşçi qrupunun direktoru vəzifəsinə təyin olunub.

The staff of UNEC represent Azerbaijan at the international conference held in Switzerland
Nargiz Hajiyeva, the head of the UNEC Department of Organization of Scientific Activity, the head of the Council of Lady Researchers, and Jala Heydarova, a specialist of the international cooperation department, are participating in the SPSA Annual Congress, which is the annual scientific conference of the Swiss Political Science Association.
Azerbaijan was represented by UNEC employees at the congress organized at the University of St. Gallen, Switzerland. UNEC employee Jala Heydarova delivered a report on the migration policy of the European Union regarding Syrian and Ukrainian refugees at the “Comparative Politics” panel of the congress. After the presentation, she answered the researchers’ questions on the topic.
Nargiz Hajiyeva, as the director of the Empirical Methods working group of the Swiss Political Science Association, led the empirical methods panels on political sciences at the congress.
Nargiz Hajiyeva was re-appointed as the director of the Empirical Methods Working Group for the next 5 years at the SPSA Annual Scientific Assembly held at the Congress.