UNEC əməkdaşları İsveçrədə keçirilən beynəlxalq konfransda Azərbaycanı təmsil edirlər
UNEC-in Elmi fəaliyyətin təşkili şöbəsinin müdiri, Xanım Tədqiqatçılar Şurasının rəhbəri Nərgiz Hacıyeva və Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin mütəxəssisi Jalə Heydərova İsveçrə Siyasi Elmlər Assosiasiyasının illik elmi konfransı olan SPSA Annual Congress -də iştirak edirlər.
İsveçrənin St.Qallen Universitetində təşkil olunan konqresdə Azərbaycanı UNEC əməkdaşları təmsil ediblər. UNEC əməkdaşı Jalə Heydərova konqresin “Müqayisəli siyasət” panelində suriyalı və ukraynalı qaçqınlara dair Avropa İttifaqının miqrasiya siyasəti barədə məruzə ilə çıxış edib. Tədqimatdan sonra o, mövzu iə bağlı tədqiqatçıların suallarını cavablandırıb.
Nərgiz Hacıyeva isə İsveçrə Siyasi Elmlər Assosiasiyasının (Swiss Political Science Association) Empirik Metodlar işçi qrupunun direktoru olaraq, konqresdə siyasi elmlər üzrə empirik metodlar panellərinə rəhbərlik edib.
Konqresdə keçirilən SPSA-nın illik Elmi Assemblyasında Nərgiz Hacıyeva növbəti 5 il müddətinə yenidən Empirik Metodlar İşçi qrupunun direktoru vəzifəsinə təyin olunub.

Сотрудники UNEC представляют Азербайджан на международной конференции, проходящей в Швейцарии
Заведующая отделом Организации научной деятельности UNEC, руководитель Совета женщин-исследователей Наргиз Гаджиева и специалист Департамента международного сотрудничества Жаля Гейдарова принимают участие в SPSA Annual Congress, который является итоговой научной конференцией Швейцарской ассоциации политических наук.
На конгрессе, организованном в Университете Санкт-Галлена, Швейцария Азербайджан представляли сотрудники UNEC. Сотрудница UNEC Жаля Гейдарова выступила на секции «Сравнительная политика» конгресса с докладом о миграционной политике Евросоюза в отношении сирийских и украинских беженцев. После презентации она ответила на вопросы исследователей по теме.
Наргиз Гаджиева, в качестве директора рабочей группы по эмпирическим методам Швейцарской ассоциации политических наук (Swiss Political Science Association), возглавила на конгрессе группы по эмпирическим методам в области политических наук.
На ежегодной Научной ассамблее SPSA, прошедшей в рамках Конгресса, Наргиз Гаджиева была вновь назначена на должность директора Рабочей группы по эмпирическим методам на следующие 5 лет.