UNEC əməkdaşları Ramazan bayramını cəbhə bölgəsində qeyd ediblər
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əməkdaşları Ramazan bayramı münasibəti ilə cəbhə bölgəsində səfərdə olublar. Daşkəsən və Gədəbəy rayonlarında, o cümlədən ön xətdə yerləşən hərbi hissə bölmələrinin şəxsi heyəti ilə görüşərək, onların xidməti şəraitləri ilə tanış olublar.
Görüşdə Müdafiə Nazirliyinin həyata keçirdiyi islahatlar, ordumuzun yüksək döyüş qabiliyyətinə malik olması, hərbi qulluqçuların hüquqlarının qorunması, onların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi, məişət şəraiti və mənəvi-psixoloji vəziyyətin yaxşılaşdırılması istiqamətində atılan addımlardan söz açılıb. Müdafiə Nazirliyi Şəxsi Heyət Baş İdarəsi Mənəvi-Psixoloji Hazırlıq və İctimaiyyətlə Əlaqələr İdarəsi rəisinin müavini, polkovnik Abdulla Qurbani aprel döyüşlərində Milli Ordumuzun hərbi qulluqçularının göstərdiyi igidlikdən, qəhrəmanlıq nümunələrindən danışıb. A.Qurbani orduda fərqlənən zabitlərə Müdafiə Nazirliyinin orden və medallarını zabitlərə təqdim edib.
Millət vəkili, UNEC-in Qiymət və qiymətləndirmə kafedrasının müdiri, professor Xanhüseyn Kazımlı əsgərlərə Ulu Öndər Heydər Əliyevin memarı olduğu Azərbaycan dövlətçiliyindən danışıb. Azərbaycan əsgərinin Vətən qarşısındakı borcunu səngərdə şərəflə, vicdanla yerinə yetirdiyindən söz açıb.
UNEC-in Kommersiya fakültəsinin dekanı, dosent Mirağa Əhmədov Azərbaycan Respublikası Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali baş Komandanı İlham Əliyevin uğurlu siyasətindən danışıb. M.Əhmədov bildirib ki, UNEC-in professor-müəllim və tələbə heyəti hər zaman Ali Baş Komandanın əmri ilə silaha sarılıb, Vətənin keşiyində dayanmağa hazırdır.

UNEC employees celebrated Ramazan Holiday on the front line
The employees of the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan State University of Economics (UNEC) visited frontline on the occasion of Ramazan Holiday. Meeting with the staff situated in Dashkesen and Gedebey regions including the front-line military units, they became familiar with their service conditions.
The reforms implemented by the Ministry of Education, high combat capability of our armed forces, protection of the military personnel’s rights and their social protection, strengthening their social protection and steps taken to improve their living conditions and moral and psychological status were spoken about during the meeting.
Deputy Head of the Ministry of Defense General Directorate on Spiritual and Psychological [reparation and Public Relations, Colonel Abdulla Gurbani spoke about the courage by the soldiers our National Army and instances of heroism. A.Gurbani presented the Defense Ministry’s awards and medals to the officers distinguished on the frontline.
Member of the Parliament, Head of UNEC Department of Price and Pricing, Professor Khanhuseyn Kazimli spoke about the Azerbaijan statehood the architect of which is the National Leader Heydar Aliyev. He talked about the Azerbaijani soldier who performs his obligations to the Motherland honestly in the trenches.
Dean of UNEC School of Commerce, Assistant Professor Miragha Ahmedov spoke about the successful policy held by the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander- in- Chief Ilham Aliyev. M.Ahmadov said that UNEC’s academic staff is always ready to defend the Motherland to take up arms with the Supreme Commander- in- Chief’s order.