UNEC “Gənc Bankirlər”ini seçib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin təşkil etdiyi “Gənc Bankir Məktəbi” layihəsinin final mərhələsi keçirilib.
İki aydan çox davam edən layihədə iştirakçı tələbələrə bank sisteminin müxtəlif istiqamətləri üzrə təlimlər keçirilib. İştirakçılar komandalara bölünərək onlara təqdim olunan ölkələrin bank sistemlərini tədqiq edib, final uğrunda mübarizə aparıblar. Finala vəsiqə qazanan 6 komanda hazırladıqları elmi-tədqiqat işlərini münsiflər heyətinə təqdim ediblər.
Gərgin keçən mübarizənin sonunda münsiflər heyətinin qərarı ilə “İnvictum” komandası layihənin qalibi olub. Qalib komandanın üzvləri layihənin tərəfdaşı olan “Amrahbank”da təcrübə proqramında iştirak edəcək.
Sonda bütün layihə iştirakçıları sertifikatla təltif olunublar.
Qeyd: “Gənc Bankir Məktəbi” layihəsi “Amrahbank”ın tərəfdaşlığı və “Reduco” Təhsil Mərkəzinin sponsorluğu ilə keçirilib.

UNEC выбрал «Молодых банкиров»
При организационной поддержке общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов» проведен финальный этап проекта «Школа молодого банкира».
На протяжении продолжающегося более двух месяцев проекта студентам-участникам проведен тренинг по различным направлениям банковской системы. Участники, поделившись на команды, исследовали банковскую систему представленных им стран, вели борьбу за финал. 6 команд, завоевавших пропуск на финал, представили свои исследовательские работы членам жюри.
В конце напряженной борьбы по решению членов жюри команда «Инвиктум» стала призером проекта. Члены команды-победителя будут участвовать в программе стажировки в «Амрахбанке», являющийся партнером проекта.
В конце всем участникам проекта были предоставлены сертификатами.
Примечание: Проект «Школа молодого банкира» проведена партнерством «Амрахбанк» и спонсированием Центра образования “Reduco”.