UNEC “Gənc Bankirlər”ini seçib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin təşkil etdiyi “Gənc Bankir Məktəbi” layihəsinin final mərhələsi keçirilib.
İki aydan çox davam edən layihədə iştirakçı tələbələrə bank sisteminin müxtəlif istiqamətləri üzrə təlimlər keçirilib. İştirakçılar komandalara bölünərək onlara təqdim olunan ölkələrin bank sistemlərini tədqiq edib, final uğrunda mübarizə aparıblar. Finala vəsiqə qazanan 6 komanda hazırladıqları elmi-tədqiqat işlərini münsiflər heyətinə təqdim ediblər.
Gərgin keçən mübarizənin sonunda münsiflər heyətinin qərarı ilə “İnvictum” komandası layihənin qalibi olub. Qalib komandanın üzvləri layihənin tərəfdaşı olan “Amrahbank”da təcrübə proqramında iştirak edəcək.
Sonda bütün layihə iştirakçıları sertifikatla təltif olunublar.
Qeyd: “Gənc Bankir Məktəbi” layihəsi “Amrahbank”ın tərəfdaşlığı və “Reduco” Təhsil Mərkəzinin sponsorluğu ilə keçirilib.

UNEC selects its “Young Bankers”
The final stage of the Project “School of Young Bankers” organized by the Public Association “Support to Economist Students’ Scientific Activities” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was held.
Students participating in the project lasted more than two months were conducted trainings on different direction of the banking system. The participants divided into teams and studied the banking system of the country they were presented,competed for the final.
6 teams gained license to final presented their research work to the jury. The team “Invictum” became the winner of the project by the jury at the end of tense struggle. Members of the winner team will pass internship at “Amrahbank” which is the partner of the project.
All the participants were awarded certificates in the end.
Note: the Project “School of Young Bankers” was held by partnership of “Amrahbank” and sponsorship of the Training Center “Reduco”.