Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədriRüfət Süleymanlı 17 noyabr 1994-cü ildə anadan olub.
2012-ildə məktəbi fərqlənmlə ilə bitirərək, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə-kredit fakültəsinə daxil olub.
2016-2019-cu illərdə Odlar Yurdu Universitetində Bank işi ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.
2013-cü ildən YAP-ın üzvüdür.
2014-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitenin Tələbə Həmkatlar İttifaqı Komitəsinin sədri seçilib.
2013 və 2015-ci ildə YAP Səbail rayon təşkilatı tərəfindən ictimai siyasi fəaliyyətində fərqləndiyinə görə Fəxri Fərmanla təltif olunub.
2016-cı ildə sosial-ictimai fəaliyyətində fərqləndiyinə görə Səbail rayonu tərəfindən “İlin gənci” adına layiq görülüb.
“Yüksəliş” müsabiqəsinin yarımfinalçısı olub.
2020-ci ildə UNEC-in 90 illik yubileyi münasibətilə səmərəli fəaliyyəti ilə əlaqədar Təhsil İşçiləri Respublika Komitəsi tərəfindən təltif edilib.
2021-ci ildə Təhsil İşçiləri Respublika Komitəsinin 100 illik yubileyi münasibətilə döş nişanı və fəxri fərmanla təltif olunub.

Chairman of the Trade Union Committee Rufat Suleymanli
In 2012, he graduated with honors and entered the faculty of  Finance-Credit of  Azerbaijan State University of Economics.
In 2016-2019, he completed a master’s degree in banking at Odlar Yurdu University.
He has been a member of NAP since 2013.
In 2014, he was elected chairman of the Student Trade Union Committee of Azerbaijan State University of Economics.
In 2013 and 2015, he was awarded the Order of Honor by the Sabail district branch of the New Azerbaijan Party for outstanding public and political activity.
In 2016, he was awarded the title of “Youth of the Year” by Sabail district for outstanding social activities.
He was a semifinalist of the “Yuksalish” competition.
In 2020, on the occasion of the 90th anniversary of UNEC, he was awarded by the Republican Committee of Educators for his fruitful work.
In 2021, on the occasion of the 100th anniversary of the Republican Committee of Educators, he was awarded a badge and an honorary diploma.