Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədriRüfət Süleymanlı 17 noyabr 1994-cü ildə anadan olub.
2012-ildə məktəbi fərqlənmlə ilə bitirərək, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə-kredit fakültəsinə daxil olub.
2016-2019-cu illərdə Odlar Yurdu Universitetində Bank işi ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.
2013-cü ildən YAP-ın üzvüdür.
2014-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitenin Tələbə Həmkatlar İttifaqı Komitəsinin sədri seçilib.
2013 və 2015-ci ildə YAP Səbail rayon təşkilatı tərəfindən ictimai siyasi fəaliyyətində fərqləndiyinə görə Fəxri Fərmanla təltif olunub.
2016-cı ildə sosial-ictimai fəaliyyətində fərqləndiyinə görə Səbail rayonu tərəfindən “İlin gənci” adına layiq görülüb.
“Yüksəliş” müsabiqəsinin yarımfinalçısı olub.
2020-ci ildə UNEC-in 90 illik yubileyi münasibətilə səmərəli fəaliyyəti ilə əlaqədar Təhsil İşçiləri Respublika Komitəsi tərəfindən təltif edilib.
2021-ci ildə Təhsil İşçiləri Respublika Komitəsinin 100 illik yubileyi münasibətilə döş nişanı və fəxri fərmanla təltif olunub.

Председатель Профсоюзного комитета Руфат СулейманлыРуфат Сулейманлы родился 17 ноября 1994 года.
В 2012 году окончив школу с отличием, поступил на Финансово-кредитный факультет Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2016-2019 годах получил степень магистра по специальности «Банковское дело» в университете Одлар Юрду.
С 2013 года является членом партии «Ени Азербайджан».
В 2014 году избран председателем Студенческого профсоюзного комитета Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2013 и 2015 году за заслуги в общественно-политической деятельности был награжден Почетной грамотой организацией Сабаильского района партии «Ени Азербайджан».
В 2016 году за заслуги в социально-общественной деятельности Сабаильским районом был признан Юношей года.
Был полуфиналистом конкурса «Юкселиш».
В 2020 году по случаю 90-летия UNEC за плодотворную деятельность был награжден Республиканским комитетом работников образования.
В 2021 году по случаю 100-летия Республиканского комитета работников образования был награжден нагрудным знаком и почетной грамотой.