UNEC “Heydər zirvəsi”ndə
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü ilə əlaqədar Böyük Qafqazın Başdağ silsiləsinin Qızıl Qaya massivində 3751 metr hündürlükdə yerləşən “Heydər zirvəsi”nə yürüşdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) təmsil olunub.
Yürüşdə UNEC adındann Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsinin (TUDİFAK) tələbəsi Məmmədxan Bağırov iştirak edib. M.Bağırov Ulu Öndərin barelyefi önünə qızılgül dəstəsi qoyaraq, onun əziz xatirəsini yad edib. Sonra TUDİFAK-ın bayrağı zirvədə dalğalandırılıb.
Yürüş Azərbaycan Dağçılıq və Ekstremal İdman Növləri Federasiyaları Assosiasiyasının (ADEİNFA) təşkilatçılığı və Azərbaycan Hava və Ekstremal İdman Növləri Federasiyasının (FAİREX) dəstəyi ilə həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, Məmmədxan Bağırov Azərbaycan Dağçılıq və Ekstremal İdman Növləri Federasiyaları Assosiasiyasının üzvüdür.

UNEC на пике “Гейдар зирвеси”
По случаю празднования кончины общенационального лидера Гейдара Алиева в восхождении на  пик «Гейдар зирвеси», который находится  на высоте 3751 метров горы Бащдаг массива Гызыл Гая   Большого Кавказского хребта, представлен Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC).
В восхождении от имени  UNEC участвовал студент Турецкого факультета информатики и управления (ТФИУ)  Мамедхан Багиров.  М.Багиров возложил розы к барельефу,  почтил  память общенационального лидера. Затем флаг ТФИУ развевался на вершине.
Восхождение организовано Ассоциацией федераций горных и экстремальных видов спорта (АФГЭВС) и при поддержке Федерации Воздушных и Экстремальных Видов Спорта Азербайджана (FAİREX).
Отметим, что Мамедхан Багиров является членом Ассоциации федераций горных и экстремальных видов спорта.