“UNEC İctimai Nəzarət Şurası” Türk dünyası işlətmə fakültəsində imtahan prosesinə nəzarət edib
Biznesin idarə edilməsi fakültəsində təşkil edilən imtahanlarda 150 tələbə biliyini sınayıb. İmtahanın gedişini hər qrup üzrə 2 nəzarətçi, 1 tyutor və dekanlar izləyib. Təqdim olunan 50 sualı cavablandırmaq üçün tələbələrə 1 saat 20 dəqiqə vaxt verilib.
Fakültənin tələbəsi Səlvi Behbudova imtahanın təşkili, keçirilməsi zamanı tətbiq olunan test üsulundan razı qaldığını bildirib: “Bu üsul məni tam qane edir”.
Türk dünyası işlətmə fakültəsində imtahan yazılı şəkildə keçirilib. Azərbaycan dili fənni üzrə təşkil edilən imtahanda tələbələrə 4 sual təqdim edilib. Sualları cavablandırmaq üçün onlara 1 saat vaxt verilib.
İmtahana nəzarət edən İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının baş müəllimi Nazim Cəfərovun sözlərinə görə, yazılı üsul Türkiyənin müasir tələblərinə cavab verən imtahan sistemi nümunələrindən biridir. Bu üsulun tətbiq edildiyi müddət ərzində tələbələr istər biliyinin qiymətləndirilməsi, istərsə də obyektivlik baxımından heç bir çətinliklə üzləşməyib.
“XXI Əsr” Təhsil Mərkəzi İB-nin rəhbəri, koordinator Etibar Əliyev Türk dünyası işlətmə fakültəsinin UNEC-də mühüm fakültələrdən biri olduğunu söyləyib: “Müşahidələrimiz göstərir ki, yüksək nəticə göstərən abituriyentlər bu fakültəyə daha çox maraq göstərirlər. Səbəb fakültədə yaradılan mühit və təhsilin keyfiyyətidir. Universitetdə ümumi imtahan ab-havası bu fakültəyə də sirayət edib. İmtahanda nizam-intizam, şəffaflıq özünü büruzə verir”.
İctimai Şuranın imtahanlara nəzarət etdiyi vaxt 146-1-3 Qaynar xəttə 6 müraciət daxil olub. Onların heç biri imtahanla bağlı olmayıb.

“UNEC Public Control Board” monitored the process of exam at the School of Turkish World of Business Administration
03 JUNE 2016 | VIEWS:
Members of the “UNEC Public Control Board” participated in the next exam process.
150 students have taken exams organized at the School of Business Administration. The progress of exam was followed by 2 controllers, one academic advisor and Deans. Students had an hour and 20 minutes to answer 50 questions.
The student of the faculty Selvi Behbudova expressed her satisfaction of the organization of exam and the method of testing applied: “I am fully satisfied with the method”.
The exams at the School of Turkish World of Business Administration are held in written form. Students were introduced 4 questions during the exam on the Language of Azerbaijani. They were provided with an hour to answer the questions.
According to the senior teaching staff of the Department of Economics and Business Administration Nazim Jafarov who monitored the session said that the written form of exams is the example of the system meeting the modern requirements of Turkey. Students haven’t yet faced any difficulties either with the assessment or objectivity within the period of the application of the system.
Head of the PA Training Center “XXI Century”, coordinator Etibar Aliyev noted that the School of Turkish World of Business Administration is one of the important faculties at UNEC: “Our observations show that the entrants with high results are mainly interested in this faculty. The reason is the environment created in and the quality of education. The general exam atmosphere of the University has also affected the department. The exam discipline and transparency manifests itself”.
6 enquires have been received to 146-1-3 Hotline within the monitoring of Public Board. None of them were related with exams.