“UNEC İctimai Nəzarət Şurası” Türk dünyası işlətmə fakültəsində imtahan prosesinə nəzarət edib
Biznesin idarə edilməsi fakültəsində təşkil edilən imtahanlarda 150 tələbə biliyini sınayıb. İmtahanın gedişini hər qrup üzrə 2 nəzarətçi, 1 tyutor və dekanlar izləyib. Təqdim olunan 50 sualı cavablandırmaq üçün tələbələrə 1 saat 20 dəqiqə vaxt verilib.
Fakültənin tələbəsi Səlvi Behbudova imtahanın təşkili, keçirilməsi zamanı tətbiq olunan test üsulundan razı qaldığını bildirib: “Bu üsul məni tam qane edir”.
Türk dünyası işlətmə fakültəsində imtahan yazılı şəkildə keçirilib. Azərbaycan dili fənni üzrə təşkil edilən imtahanda tələbələrə 4 sual təqdim edilib. Sualları cavablandırmaq üçün onlara 1 saat vaxt verilib.
İmtahana nəzarət edən İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının baş müəllimi Nazim Cəfərovun sözlərinə görə, yazılı üsul Türkiyənin müasir tələblərinə cavab verən imtahan sistemi nümunələrindən biridir. Bu üsulun tətbiq edildiyi müddət ərzində tələbələr istər biliyinin qiymətləndirilməsi, istərsə də obyektivlik baxımından heç bir çətinliklə üzləşməyib.
“XXI Əsr” Təhsil Mərkəzi İB-nin rəhbəri, koordinator Etibar Əliyev Türk dünyası işlətmə fakültəsinin UNEC-də mühüm fakültələrdən biri olduğunu söyləyib: “Müşahidələrimiz göstərir ki, yüksək nəticə göstərən abituriyentlər bu fakültəyə daha çox maraq göstərirlər. Səbəb fakültədə yaradılan mühit və təhsilin keyfiyyətidir. Universitetdə ümumi imtahan ab-havası bu fakültəyə də sirayət edib. İmtahanda nizam-intizam, şəffaflıq özünü büruzə verir”.
İctimai Şuranın imtahanlara nəzarət etdiyi vaxt 146-1-3 Qaynar xəttə 6 müraciət daxil olub. Onların heç biri imtahanla bağlı olmayıb.

“Совет общественного контроля UNEC” провел контроль над процессом экзамена Турецкого факультета экономики и управления
3 июня члены “Совета общественного контроля UNEC” приняли участие в очередном экзаменационном процессе.
На организованном на факультете Управления бизнесом 150 студентов испытали свои знания. Процесс экзамена по каждой группе контролировали 2 координатора, 1 тьютор и декан. Для того, чтобы ответить на 50 представленных  вопросов студентам было отведено 1 час 20 минут.
Студентка факультета Селви Бехбудова выразила удовлетворение по поводу организации экзаменов и применяемого на экзаменах тестового метода: «Этот метод вполне устраивает меня».
На Турецком факультете экономики и управления экзамен проходил в письменной форме. На экзамене по дисциплине Азербайджанский язык студентам были представлены 4 вопроса. Для ответа на вопросы им было отведено 1 час.
По словам контролирующего экзамен старшего преподавателя кафедры Экономики и управления Назима Джафарова метод письменной формы проведения экзамена является одним из образцов экзаменационной системы, отвечающей современным требованиям Турции. В течение применяемого метода студенты как в оценке знаний, так и с объективной точки зрения не встретились ни с какими трудностями.
Руководитель Центра образования “XXI век”, координатор Этибар Алиев отметил, что Турецкий факультет экономики и управления является одним из важных факультетов UNEC: “Наши наблюдения показывают, что у студентов, показавших высокие результаты, большой интерес к этому факультету. Причиной тому является созданная на факультете обстановка и качество образования. Общая атмосфера экзаменов в университете чувствуется и на этом факультете. На экзамене соблюдалась дисциплина, объективность”.
Во время контроля экзаменов Советом общественного контроля на Горячую линию 146-1-3 поступило 6 обращений. Ни одно из них не было связано с экзаменами.