13 OKTYABR 2021 | VIEWS:
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov və Bank Respublikanın İdarə heyətinin sədri Tariyel İsmayılovun imzaladığı memorandumda bankın nümayəndələri və universitetin struktur rəhbərləri iştirak ediblər.
Memorandumda UNEC ilə Respublika Bank arasında müasir təhsil proqramları sahəsində əməkdaşlıq, təhsil və bank sahəsində innovasiya fəaliyyətinin birgə həyata keçirilməsi, biznes proseslərində təhsil və informasiya texnologiyalarının tətbiqi, birgə seminar, treninq, konfrans və digər tədbirlərin təşkili, bankda tələbələr üçün staj keçirilməsi, sosial layihələrin işlənməsi və s. nəzərdə tutulur.
İmzalanma mərasimində çıxış edən rektor Ədalət Muradov UNEC-də həyata keçirilən yeniliklərdən söz açıb və universitetin hədəfləri barədə məlumat verib. Bank Respublika ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsindən məmnunluğunu ifadə edən rektor, gənc müəllimlərin xarici universitetlərdə tədqiqat aparması, eləcə də xaricdə fəaliyyət göstərən müəllimlərin UNEC-də tədrisə cəlb olunması istiqamətində tərəfdaşlığın vacibliyini bildirib.
Bank Respublikanın İdarə heyətinin sədri Tariyel İsmayılov UNEC ilə əməkdaşlığın perspektivlərindən söhbət açıb. Bank Respublikanın gənclərin peşəkar mütəxəssis  kimi yetişməsinə dəstək olacağını deyib. Eləcə də bankın əməkdaşlarının UNEC-in korporativ təhsil imkanlarından yararlana biləcəyinin hər iki tərəf üçün faydalı olacağını vurğulayıb.

UNEC and Bank Respublika sign a memorandum of understanding
The memorandum signed by UNEC Rector, Professor Adalat Muradov and Chairman of the Board of the Bank Respublika  Tariyel Ismayilov was attended by representatives of the bank and heads of departments of the university.
The memorandum provides for cooperation between UNEC and Respublika Bank in the field of modern educational programs,  joint implementation of innovative activities in education and banking, application of education and information technologies in business processes, organization of joint seminars, trainings, conferences and other events, internships for students, development of social projects and so on.
Speaking at the signing ceremony, Rector Adalat Muradov spoke about the innovations implemented at UNEC and informed about the targets of the university. Expressing satisfaction with the expansion of cooperation with Bank Respublika, the rector stressed the importance of partnership in conducting research of young teachers in foreign universities, as well as the involvement of teachers working abroad in teaching at UNEC.
Chairman of the Board of Bank Respublika Tariyel Ismayilov spoke about the prospects of cooperation with UNEC. Bank Respublika said it would support the development of young people as professionals. He also stressed that the bank’s employees will be able to benefit from UNEC’s corporate education opportunities, which will be beneficial for both parties.