UNEC ilə Çinin Sichuan Universiteti əməkdaşlıq edəcək
Çinin Sichuan Universitetinin nümayəndə heyəti Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
UNEC-in beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru i.f.d. Hüseyn Həsənov çinli nümayəndə heyətinə universitetin strateji hədəflərindən söz açıb. O, qonaqlara UNEC-in beynəlxalq reytinqlərdəki mövqeyi, əcnəbi tələbələrin universitetə cəlb olunması, fənlərin beynəlxalq akkreditasiyası, xarici universitetlərlə əlaqələrin genişləndirilməsi və digər istiqamətlərdə əldə olunan uğurlar və qarşıda duran vəzifələrdən danışıb.
Sichuan Universitetinin Prezident ofisinin direktor müavini prof. Du Xiao UNEC-də olmaqdan məmnunluğunu ifadə edərək, təmsil etdiyi universitet barədə məlumat verib. O, Azərbaycan universitetləri ilə əlaqələrin genişləndirilməsinin qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi və elmi əməkdaşlıq baxımından önəmli olduğunu vurğulayıb.
Görüşdə hər iki universitet arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətlərinə dair razılıq əldə olunub.
Müzakirələrdən sonra çinli qonaqlar UNEC-lə tanış olublar. UNEC-in tədris üzrə prorektoru dosent Gəray Musayev onlara universitetdəki rəqəmsal tədris prosesi və imtahanların təşkili, Bloomberg Maliyyə laboratoriyası, distant tədris və s. barədə məlumat verib. Çinli nümayəndə heyəti UNEC-in tədris prosesində tətbiq etdiyi rəqəmsallaşmanı yüksək qiymətləndiriblər.

UNEC и Китайский Сычуаньский университет будут сотрудничать
Делегация Китайского Сычуаньского университета посетила Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC).
Проректор UNEC по международным связям и программам д.ф.э. Гусейн Гасанов дал информацию китайской делегации о стратегических целях университета.
Он рассказал гостям о позиции UNEC в международных рейтингах, привлечении иностранных студентов в университет, международной аккредитации предметов, расширении связей с зарубежными университетами, а также о других успехах и предстоящих задачах.
Председатель Совета Университета Сычуань, профессор Ган Лин выразил удовлетворение пребыванием в UNEC и рассказал об университете, который он представляет. Он подчеркнул, что расширение связей с университетами Азербайджана важно с точки зрения взаимного обмена опытом и научного сотрудничества. В ходе встречи между обоими университетами была достигнута договоренность о возможных направлениях сотрудничества.
После обсуждений китайские гости ознакомились с UNEC. Проректор по учебной работе UNEC доцент Герай Мусаев дал информацию о цифровом процессе обучения в университете и организации экзаменов, финансовой лаборатории Bloomberg, дистанционном обучении и т.д. Китайская делегация высоко оценила цифровизацию, применяемую UNEC в учебном процессе.