UNEC ilə “McDonald’s Azərbaycan” arasında memorandum imzalandı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə McDonald’s Azərbaycan arasında qarşılıqlı əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumu imzalanıb.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və “McDonald’s Azərbaycan”ın Baş Direktoru Oskar Boqopolskiy arasında imzalanan memorandumda təhsil sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın gücləndirilməsi və inkişaf etdirilməsi məsələləri öz əksini tapıb.
Sənədə əsasən, şirkət tərəfindən tələbələr üçün müxtəlif istiqamətlərdə bilik mübadiləsinin aparılması, istehsalat və könüllü təcrübə proqramlarının təşkili, təhsilalanların təhsil xərclərinin ödənilməsi, eləcə də spesifik sertifikasiya xərclərinə sponsorluq edilməsi kimi bir sıra məsələlər nəzərdə tutulub. Həmçinin həyata keçiriləcək layihələrə birgə dəstəyin verilməsi, tələbələrin ixtisas təcrübəsinin artırılması, informativ ekskursiyaların, müsabiqələrin təşkil edilməsi də sənəddə əks olunub.
Qeyd edək ki, memorandumu UNEC-lə “McDonald’s Azərbaycan” şirkəti arasında əməkdaşlığın başlanğıcı da hesab etmək olar. Tərəflər memorandum çərçivəsində gələcəkdə əməkdaşlıqlarını daha da inkişaf etdirməyi, müxtəlif sahələrlə bağlı birgə tədbirlər, layihələr həyata keçirməyi planlaşdırırlar.
Bu əməkdaşlıq çərçivəsində görüləcək işlər ölkəmizdə təhsil və iqtisadiyyatın inkişafı üçün faydalı olmaqla yanaşı, təhsil müəssisələri ilə ölkəmizdə fəaliyyət göstərən şirkətlər arasında əlaqələrin genişlənmsinə də töhfə verəcək.

Между UNEC и McDonald’s Azerbaijan подписан меморандум
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) и компания McDonald’s Azerbaijan подписали меморандум о сотрудничестве.
В меморандуме, подписанном ректором UNEC, профессором Адалятом Мурадовым и генеральным директором McDonald’s Azerbaijan Оскаром Богопольским, нашли отражение вопросы укрепления и развития взаимного сотрудничества в сфере образования.
Согласно документу, компания будет организовывать обмен знаниями между студентами, обучающимися по различным направлениям, реализовывать программы производственной и добровольной практики, оплачивать расходы на обучение, а также осуществлять спонсирование расходов на специфическую сертификацию и др. Кроме того, планируется оказание совместной поддержки реализуемым проектам, повышение квалификации студентов по избранной им специализации, организация информативных экскурсий и конкурсов.
Отметим, что меморандум можно считать началом сотрудничества между UNEC и компанией McDonald’s Azerbaijan.
В рамках меморандума стороны намерены развивать сотрудничество и в дальнейшем, организовывать совместные мероприятия, реализовывать проекты в различных сферах.
Работа, проводимая в рамках этого сотрудничества, не только внесет вклад в развитие образования и экономики в нашей стране, но и будет способствовать расширению связей между образовательными учреждениями и компаниями, осуществляющими деятельность в нашей стране.