UNEC ilə Özbəkistan Milli Universiteti ikili diplom proqramı reallaşdıracaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Özbəkistana rəsmi səfəri çərçivəsində növbəti əməkdaşlıq görüşü keçirib. Bu dəfəki görüş Özbəkistan Milli Universiteti (ÖMU) ilə baş tutub.
ÖMU-nun rektoru, professor İnom Məcidov ilə UNEC nümayəndələri arasında əməkdaşlıqla bağlı geniş müzakirələr aparılıb. Görüşdə təhsil sektorunun müasir çağırışları, bu sahədəki uğurlu yanaşmalar, həmçinin, təhsil və elmin rəqəmsallaşması, müasir təhsil texnologiyalarının tətbiqi və beynəlxalq əməkdaşlığın əhəmiyyəti vurğulanıb.
Müzakirələrin yekunu olaraq, UNEC və ÖMU arasında elm və təhsil sahəsində yeni imkanların yaradılmasını və gələcəkdə daha sıx əməkdaşlıq imkanlarını özündə ehtiva edən əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Memorandumda hər iki universitet arasında ikili diplom proqramının həyata keçirilməsi də nəzərdə tutulub.

UNEC и Национальный университет Узбекистана будут реализовать программу двойного диплома
Делегация во главе с ректором Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессором Адалатом Мурадовым в рамках официального визита в Узбекистан провела очередную встречу по вопросам сотрудничества. На этот раз встреча состоялась с Национальным университетом Узбекистана (НУУ).
Состоялись обширные дискуссии по вопросам сотрудничества между ректором НУУ, профессором Иномом Меджидовым и представителями UNEC. На встрече были подчеркнуты современные вызовы сферы образования, успешные подходы в этой сфере, а также цифровизация образования и науки, применение современных образовательных технологий и важность международного сотрудничества.
По итогам обсуждений между UNEC и НУУ был подписан меморандум о сотрудничестве, который включает создание новых возможностей в сфере науки и образования и возможностей для более тесного сотрудничества в будущем. В меморандуме также предусматривается реализация программы двойных дипломов между двумя университетами.