UNEC ilə Qərbi Makedoniya Universitetinin birgə magistr proqramının məzunlarına diplomlar təqdim edilib
25 NOYABR 2024 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Qərbi Makedoniya Universitetinin birgə magistr proqramını bitirən növbəti məzunlar üçün təntənəli Məzun Günü keçirilib.
Yunanıstanda keçirilən Məzun Günündə UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, Qərbi Makedoniya Universitetinin rektoru professor Theodoros Theodoulidis, Azərbaycanın Yunanıstanda fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Arif Məmmədov, elm və təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədli, Yunanıstan Parlamentinin üzvü Theofanis Papas, Qərbi Makedoniya qubernatorunun müavini Dimitrious Savvopulos, Kastoria şəhərinin meri İoannis Korentsidis və digər rəsmi şəxslər iştirak ediblər.
Hər iki universitet arasında 8 ildir ki, reallaşdırılan birgə magistr proqramından bu il 67 nəfər məzun olub.
Məzun Günündə çıxış edənlər “Neft və qazın menecmenti və nəql edilməsi” üzrə birgə diplom proqramının hər iki ölkə arasında elm, təhsil və sosial əlaqələrin gücləndirilməsində mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildiriblər. Avropa İttifaqına üzv olan ölkədə mütəxəssis hazırlığı həyata keçirilməsinin UNEC-in uğuru olmaqla yanaşı, həm də Azərbaycanın ali təhsil xidmətlərinin Avropa İttifaqına ixracının bariz nümunəsi olduğunu diqqətə çatdırıblar.
Çıxışlardan sonra məzunların təntənəli andiçmə mərasimi keçirilib.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və Qərbi Makedoniya Universitetinin rektoru professor Theodoros Theodoulids tərəfindən imzalanan birgə diplomlar məzunlara təqdim edilib.

Diplomas Awarded to Graduates of the Joint Master’s Program between UNEC and the University of Western Macedonia
25 NOVEMBER 2024 | VIEWS:
A solemn Graduation Day ceremony was held for the latest graduates of the joint master’s program between the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the University of Western Macedonia.
The Graduation Day, which took place in Greece, was attended by UNEC Rector Professor Adalat Muradov, Rector of the University of Western Macedonia Professor Theodoros Theodoulidis, Azerbaijan’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Greece Arif Mammadov, Advisor to the Minister of Science and Education Nijat Mammadli, Member of the Hellenic Parliament Theofanis Papas, Deputy Governor of Western Macedonia Dimitrios Savvopoulos, Mayor of Kastoria Ioannis Korentsidis, and other officials.
This year, 67 individuals graduated from the joint master’s program, which has been successfully implemented between the two universities for eight years.
Speakers at the event emphasized the significant role of the joint diploma program in “Management and Transportation of Oil and Gas” in strengthening academic, educational, and social relations between the two countries. They noted that the preparation of specialists in a European Union member state not only marks a success for UNEC but also serves as a clear example of the export of Azerbaijan’s higher education services to the European Union.
Following the speeches, a formal oath-taking ceremony for the graduates was held.
Joint diplomas, signed by UNEC Rector Professor Adalat Muradov and Rector of the University of Western Macedonia Professor Theodoros Theodoulidis, were presented to the graduates.