UNEC ilə Türkiyənin Altınbaş Universiteti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Türkiyənin Altınbaş Universitetinin rektoru professor Dr. Çağrı Erhan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüb.
Görüşdə professor Ədalət Muradov UNEC-in tədris prosesi, akademik heyəti, beynəlxalq əlaqələri barədə ətraflı məlumat verib. UNEC-in dünyanın bir çox nüfuzlu universltetləri ilə əməkdaşlıq etdiyini, ikili diplom, mübadilə və birgə diplom proqramları həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb.
Rektor professor Dr. Çağrı Erhan Altınbaş Universiteti barədə məlumat verdikdən sonra hər iki universitet arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Müzakirələrdən sonra UNEC ilə Altınbaş Universiteti arasında əməkdaşlığa dair anlaşma memorandum imzalanıb.
Memoranduma əsasən, hər iki universitet arasında birgə konfransların keçirilməsi, tədqiqat işlərinin aparılması, tələbə və akademik heyətin mübadiləsi nəzərdə tutulub.

Memorandum of cooperation is signed between UNEC and the University of Altin Bash of Turkey
Rector of the University of Altin Bash of Turkey, Prof. Dr. Chagri Erhan has met with the rector of  Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov.
During the meeting, Professor Adalat Muradov gave detailed information about the teaching process, academic staff and international relations of UNEC. He noted that UNEC cooperates with many prestigious universities around the world, implementing dual degree, exchange and joint diploma programs.
After giving information about the University of Altin Bash, opportunities for cooperation between the two universities were discussed. Following the discussions, a memorandum of understanding for cooperation was signed between UNEC and the University of Altin Bash.
According to the memorandum, holding joint conferences, conducting research, exchange of students and academic staff  have been planned.