UNEC ilə Türkiyənin Altınbaş Universiteti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Türkiyənin Altınbaş Universitetinin rektoru professor Dr. Çağrı Erhan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüb.
Görüşdə professor Ədalət Muradov UNEC-in tədris prosesi, akademik heyəti, beynəlxalq əlaqələri barədə ətraflı məlumat verib. UNEC-in dünyanın bir çox nüfuzlu universltetləri ilə əməkdaşlıq etdiyini, ikili diplom, mübadilə və birgə diplom proqramları həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb.
Rektor professor Dr. Çağrı Erhan Altınbaş Universiteti barədə məlumat verdikdən sonra hər iki universitet arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Müzakirələrdən sonra UNEC ilə Altınbaş Universiteti arasında əməkdaşlığa dair anlaşma memorandum imzalanıb.
Memoranduma əsasən, hər iki universitet arasında birgə konfransların keçirilməsi, tədqiqat işlərinin aparılması, tələbə və akademik heyətin mübadiləsi nəzərdə tutulub.

Между UNEC и турецким университетом Алтынбаш подписан меморандум о сотрудничестве
Ректор турецкого университета Алтынбаш профессор Др. Чагры Эрхан встретился с ректором Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) профессором Адалатом Мурадовым.
На встрече профессор Адалат Мурадов дал подробную информацию об учебном процессе, академическом составе, международных отношениях UNEC. Он довел до внимания о сотрудничестве UNEC со многими престижными университетами мира, осуществлении программ двойного диплома, обмена и совместных дипломных программ.
После того как ректор, профессор Др.Чагры Эрхан дал информацию об университете Алтынбаш обсуждался вопрос о возможности сотрудничества между двумя университетами. После обсуждений между UNEC и университетом Алтынбаш был подписан меморандум о сотрудничестве.
В соответствии с меморандумом между двумя университетами предусмотрено проведение совместных конференций, исследовательских работ, обмен студентами и академическим составом.