UNEC-in 10 tələbəsi Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramının məzunu oldu
UNEC-in 10 tələbəsi Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramını uğurla bitirərək məzun oldu.
Məzunlar Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi (ISE), SABAH qrupları, Rus İqtisad Məktəbi, Maliyyə və Mühasibat, Biznes və Menecment fakültələrinin tələbələridir.
3-cü kursu Montpellier Universitetində oxuyan tələbələr, 4-cü kursdan təhsillərini UNEC-də davam edəcəklər. Tələbələr məzun olduqda UNEC-lə yanaşı, Montpellier Universitetinin diplomunu da əldə edəcəklər.
Beləliklə, UNEC ilə Montpellier Universitetinin ikili diplom proqramından məzun olan tələbə sayı 78 nəfər (2 nəfər əcnəbi tələbə olmaqla) oldu.
2023/2024-cü tədris ilində isə 15 nəfər UNEC tələbəsinin həmin proqramda iştirak etməsi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, 2016/2017-ci tədris ilindən başlayaraq, UNEC-in “Dünya iqtisadiyyatı”, “Maliyyə”, “Mühasibat”, “İqtisadiyyat” və “Biznesin idarəolunması” ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələri Montpellier Universitetinin “Beynəlxalq menecment və biznes” ixtisası üzrə bakalavr diplomunu əldə edirlər.

10 студентов UNEC стали выпускниками программы двойного диплома с университетом Франции Монпелье
10 студентов UNEC, успешно завершив программу двойного диплома с университетом Франции Монпелье, стали выпускниками.
Выпускники являются студентами Международной школы экономики (ISE), групп САБАХ, Русской экономической школы, факультетов «Финансы и бухгалтерия», «Бизнес и менеджмент».
Студенты, обучающиеся на 3 курсе в университете Монпелье, с 4 курса продолжили учебу в UNEC. Студенты, по окончании университета получат наряду UNEC дипломы университета Монпелье.
Так, число студентов, ставших выпускниками программы двойного диплома UNEC и университета Монпелье, составило 78 человек (включая 2 иностранных студентов).
В 2023/2024 учебном году предусматривается участие 15 студентов в указанной программе.
Отметим, что начиная с 2016/2017 учебного года, студенты, обучающиеся по специальности «Мировая экономика», «Финансы», «Бухгалтерия», «Экономика» и «Управление бизнесом» UNEC получают диплом бакалавра по специальности «Международный менеджмент и бизнес» университета Монпелье.