UNEC-in 10 tələbəsi Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramının məzunu oldu
UNEC-in 10 tələbəsi Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramını uğurla bitirərək məzun oldu.
Məzunlar Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi (ISE), SABAH qrupları, Rus İqtisad Məktəbi, Maliyyə və Mühasibat, Biznes və Menecment fakültələrinin tələbələridir.
3-cü kursu Montpellier Universitetində oxuyan tələbələr, 4-cü kursdan təhsillərini UNEC-də davam edəcəklər. Tələbələr məzun olduqda UNEC-lə yanaşı, Montpellier Universitetinin diplomunu da əldə edəcəklər.
Beləliklə, UNEC ilə Montpellier Universitetinin ikili diplom proqramından məzun olan tələbə sayı 78 nəfər (2 nəfər əcnəbi tələbə olmaqla) oldu.
2023/2024-cü tədris ilində isə 15 nəfər UNEC tələbəsinin həmin proqramda iştirak etməsi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, 2016/2017-ci tədris ilindən başlayaraq, UNEC-in “Dünya iqtisadiyyatı”, “Maliyyə”, “Mühasibat”, “İqtisadiyyat” və “Biznesin idarəolunması” ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələri Montpellier Universitetinin “Beynəlxalq menecment və biznes” ixtisası üzrə bakalavr diplomunu əldə edirlər.

10 students of UNEC graduate from the double degree program with the University of Montpellier, France
10 students of UNEC have successfully completed the double degree program with the University of Montpellier, France.
The graduates are students of the International School of Economics (ISE), SABAH groups, and the faculties of the Russian School of Economics, Finance, and Accounting, Business, and Management.
Students studying the 3rd year at Montpellier University will continue their studies at UNEC from the 4th year. Upon graduation, students will receive a diploma from the University of Montpellier in addition to UNEC.
Thus, the number of students who graduated from the double degree program of UNEC and the University of Montpellier has been 78 (including 2 foreign students).
In the 2023/2024 academic year, 15 UNEC students are expected to participate in that program.
It should be noted that starting from the 2016/2017 academic year, UNEC students majoring in “World Economy”, “Finance”, “Accounting”, “Economics” and “Business Management” get the bachelor diploma majoring in “International Management and Business” of Montpellier University.