UNEC-in 500-ə yaxın əməkdaşı “Soft Skills” təlimləri üzrə sertifikat qazandı
UNEC-də “Soft skills” (Yumşaq bacarıqlar) təlimlərini uğurla bitirən müəllim və əməkdaşlara sertifikatların təqdimolunması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Ömürboyu Təhsil Mərkəzinin direktoru Qələndər Məmmədli layihə barədə məlumat verib. Bildirib ki, “Yumşaq bacarıqlar” (Soft skills) üzrə təlimlər İsraildə bu istiqamətdə təlim keçmiş UNEC müəllimləri tərəfindən 4 modul üzrə aparılıb. “Vaxtın idarə edilməsi bacarığı”, “Ünsiyyət bacarığı”, “Komandada əməkdaşlıq bacarığı”, “Problemlərin həlli” üzrə təşkil olunan təlimləri 194 nəfər akademik, 278 nəfər inzibati heyət uğurla başa vurub.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov təlim iştirakçılarını təbrik edərək, müəllimlərin beynəlxalq təcrübə əsasında əldə etdikləri bilik və bacarıqların tədrisin keyfiyyətinə müsbət təsir edəcəyindən əminliyini ifadə edib. Dəyişən dünyada dəyişməyən bacarıqlara tələbin getdikcə artdığını deyən rektor, müəllimlərin tədris etdikləri fənn üzrə müasir bilik və bacarıqlara sahib olmalarının əhəmiyyətindən danışıb. “Yumşaq bacarıqlar”ın davamı olaraq, müəllimlərin rəqəmsal bacarıqlarının artırılması ilə bağlı təlimlərə yaxın zamanda start veriləcəyini deyib.

About 500 employees of UNEC received certificates on “Soft Skills” training
A ceremony of presenting certificates to teachers and employees who successfully completed “Soft skills” training was held at UNEC.
Speaking at the event, the director of Lifelong Education Center, Galandar Mammadli, informed about the project. He said that the trainings on “Soft skills” were conducted in 4 modules by UNEC teachers trained in this direction in Israel. 194 academics and 278 administrative staff successfully completed the trainings on “Time management skills”, “Communication skills”, “Team cooperation skills”, and “Problem solving”.
Rector of UNEC Professor Adalat Muradov congratulated the training participants and expressed his confidence that the knowledge and skills acquired by teachers based on international experience will have a positive effect on the quality of teaching. The rector said that the demand for unchanging skills is increasing in the changing world and spoke about the importance of teachers having modern knowledge and skills in the subject they teach. As a continuation of “soft skills”, he said that the trainings on improving the digital skills of teachers will be started soon.