UNEC-in 500-ə yaxın əməkdaşı “Soft Skills” təlimləri üzrə sertifikat qazandı
UNEC-də “Soft skills” (Yumşaq bacarıqlar) təlimlərini uğurla bitirən müəllim və əməkdaşlara sertifikatların təqdimolunması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Ömürboyu Təhsil Mərkəzinin direktoru Qələndər Məmmədli layihə barədə məlumat verib. Bildirib ki, “Yumşaq bacarıqlar” (Soft skills) üzrə təlimlər İsraildə bu istiqamətdə təlim keçmiş UNEC müəllimləri tərəfindən 4 modul üzrə aparılıb. “Vaxtın idarə edilməsi bacarığı”, “Ünsiyyət bacarığı”, “Komandada əməkdaşlıq bacarığı”, “Problemlərin həlli” üzrə təşkil olunan təlimləri 194 nəfər akademik, 278 nəfər inzibati heyət uğurla başa vurub.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov təlim iştirakçılarını təbrik edərək, müəllimlərin beynəlxalq təcrübə əsasında əldə etdikləri bilik və bacarıqların tədrisin keyfiyyətinə müsbət təsir edəcəyindən əminliyini ifadə edib. Dəyişən dünyada dəyişməyən bacarıqlara tələbin getdikcə artdığını deyən rektor, müəllimlərin tədris etdikləri fənn üzrə müasir bilik və bacarıqlara sahib olmalarının əhəmiyyətindən danışıb. “Yumşaq bacarıqlar”ın davamı olaraq, müəllimlərin rəqəmsal bacarıqlarının artırılması ilə bağlı təlimlərə yaxın zamanda start veriləcəyini deyib.

Около 500 сотрудников UNEC получили сертификаты тренингов по «Soft Skills»
В UNEC состоялась церемония вручения сертификатов преподавателям и сотрудникам, успешно завершившим тренинги «Soft skills» (Мягкие навыки).
Выступивший на мероприятии директор Центра непрерывного образования Галандар Маммедли дал информацию о проекте. Он отметил, что тренинги по «Мягким навыкам» (Soft skills) были проведены по 4 модулям преподавателями UNEC, которые прошли тренинги в Израиле в этом направлении. Тренинги, организованные по темам «Умение управлять временем», «Умение общения», «Умение сотрудничества в команде», «Решение проблем», успешно завершили 194 человек академического и 278 административного состава.
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов поздравив участников тренинга, выразил уверенность, что знания и навыки, полученные преподавателями на основе международного опыта, окажут положительное влияние на качество обучения. Говоря о том, что в меняющемся мире все больше растет потребность на не меняющиеся способности, ректор отметил о значении овладения преподавателями современными знаниями и навыками по дисциплинам, которые они преподают. Он отметил, что как продолжение «Мягких навыков» в ближайшее время будет дан старт тренингам по повышению цифровых навыков преподавателей.