UNEC-in dizayner tələbələrinin əl işləri maraqla qarşılanıb
UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) və ADA Universitetinin “MasterMindsClub”unun birgə təşkilatçılığı ilə rəsm sərgisi keçirilib.
ADA Universitetində təşkil olunan sərgidə UNEC-lə birlikdə Bakı Dövlət Universiteti Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin tələbələri də iştirak edib. Sərgidə UNEC-i Texnologiya və dizayn fakültəsində dizayn ixtisası üzrə təhsil alan tələbələr təmsil edib. Tələbələrin yağlı, akvarel boyalarla, eləcə də muncuqlarla işlənmiş əl işlərindən ibarət rəsmləri nümayiş olunub.
Sərgiyə baxış keçirən ADA Universitetinin rektoru, professor Hafiz Paşayev UNEC tələbələrinin əl işlərini yüksək qiymətləndirərək, belə istedadlı və bacarıqlı tələbələrlə tanışlıqdan məmnunluğunu bildirib.

Интерес к ручным работам студентов-дизайнеров UNEC
При организационной поддержке Студенческой молодежной организации (СМО) UNEC и “MasterMindsClub” университета АДА состоялась выставка картин.
В выставке, организованном в университете АДА, наряду с UNEC приняли участие студенты Бакинского государственного университета и Азербайджанского государственного педагогического университета. На выставке UNEC представили студенты, обучающиеся на факультете Технологии и дизайна по специальности дизайн. На выставке демонстрировались ручные работы студентов, выполненные масляными и акварельными красками, а также бисером.
Осмотрев выставку, ректор университета АДА, профессор Хафиз Пашаев высоко оценил ручные работы студентов UNEC, выразил удовлетворение в связи знакомством с талантливыми и способными студентами.