UNEC-in əcnəbi doktorantı dissertasiya müdafiəsini uğurla tamamlayıb
UNEC-də doktorantura dərəcəsi üzrə təhsil alan Efiopiya Federativ Demokratik Respublikasının vətəndaşı Abrehet Mehari Gebreselassienin iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün müdafiəsi keçirilib.
Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlərin əcnəbi vətəndaşlarının Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrində təhsil alması üçün təhsil qrantı çərçivəsində UNEC-in doktorantı olan A.M.Gebreselassienin müdafiə mövzusu “Efiopiyada kiçik və orta müəssisələrin iqtisadi inteqrasiyası: Tiqray regionunda istehsal sektorunun təhlili nümunəsində” olub.
“Sahə iqtisadiyyatı” (ingilis dilində) ixtisasında təhsil alan A.M.Gebreselassienin dissertasiya müdafiəsi UNEC-in nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya Şurası tərəfindən müsbət qiymətləndirilib.
Şura üzvləri uğurlu müdafiəyə görə A.M. Gebreselassieni təbrik edərək, ona elmi fəaliyyətində uğurlar arzulayıblar.

The foreign PhD student of UNEC has completed her thesis defense
Abrehet Mehari Gebreselassie, a citizen of the Federal Democratic Republic of Ethiopia, who is studying for a PhD degree at UNEC, defended her PhD thesis in economics.
A.M. Gebreselassie, a Ph.D. student of UNEC within the educational grant for foreign citizens of member states of the Non-Aligned Movement to study in higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan, defended the topic “Economic integration of small and medium-sized enterprises in Ethiopia: on the example of the analysis of the production sector in the Tigray region”.
The dissertation defense of A.M. Gebreselassie, who studied “Field Economics” (in English), was positively evaluated by the Dissertation Council operating under UNEC.
They congratulated A.M. Gebreselassie for a successful defense and wished her success in her scientific activities.