UNEC-in əməkdaşları Litvanın universitetlərinə səfər ediblər
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbininin (ISE) direktoru dosent İnarə Rzayeva və Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin direktoru Söhrab İsayev Litva Respublikasında işgüzar səfərdədilər.
Səfər zamanı Litvanın Mykolas Romeris Universitetində (MRU) və Panevezio kollecində qonaq olublar.
UNEC-in nümayəndə heyəti MRU-nun Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin direktoru Audra Dargyte, İctimai idarəetmə və biznes fakültəsinin direktoru prof. Danguole Jankauskiene, dekan müavini prof. İrmantas Rotomskis, MBA proqramının direktoru dos.Lidija Kraujaliene ilə görüş zamanı UNEC haqqında geniş məlumat veriblər, universitetlərarası birgə magistr və bakalavr proqramları, tələbə və müəllim heyətinin mübadiləsi, ERASMUS proqramları haqqında, yay məktəbinin təşkili  və digər məsələlər barədə müzakirələr aparıblar.
Xüsusi olaraq UNEC və Mykolas Romeris Universiteti ilə hazırda mövcud olan “Master” proqramı müzakirə edilib və bu kimi proqramın bakalavr səviyyəsində qurulması haqqında ilkin müzakirələr aparılıb. MRU-nun professorları UNEC-in professorları ilə birgə məqalələrin yazılmasına maraqlı olduğunu qeyd ediblər. Görüş zamanı MRU-nun MBA proqramının direktoru Lidija Kraujaliene yaz semestri zamanı UNEC-ə gələcəyini qeyd edib.
UNEC-in nümayəndə heyəti növbəti Panevezio Kollecinə səfər ediblər. Kollecin direktoru Dr. Gediminas Sargunas, direktor müavini Jurgita Lieponiene və diqər əməkdaşlarlarla görüş keçirilib. UNEC-in əməkdaşları universitet haqqında ətraflı məlumat verərək, birgə əməkdaşlıq aparılmasının vacibliyini xüsusi vurğulayıblar.

UNEC Delegation Visits Universities in Lithuania
A delegation from the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), including Associate Professor Inara Rzayeva, Director of the International School of Economics (ISE), and Sohrab Isayev, Director of the International Graduate and Doctorate Center, has embarked on an official visit to the Republic of Lithuania.
As part of the visit, the delegation was hosted by Mykolas Romeris University (MRU) and Panevezys College.
During the meeting with Audra Dargyte, Director of the International Cooperation Department at MRU; Professor Danguole Jankauskiene, Director of the Faculty of Public Administration and Business; Professor Irmantas Rotomskis, Vice-Dean; and Associate Professor Lidija Kraujaliene, Director of the MBA program, the UNEC representatives provided comprehensive information about their university. Discussions focused on joint master’s and bachelor’s programs, student and faculty exchange initiatives, ERASMUS programs, and the organization of summer schools.
Particular emphasis was placed on the existing master’s program jointly conducted by UNEC and Mykolas Romeris University, with preliminary discussions on establishing a similar program at the undergraduate level. MRU professors also expressed interest in co-authoring academic papers with UNEC faculty members. During the meeting, Associate Professor Lidija Kraujaliene announced her plans to visit UNEC during the spring semester.
The delegation’s next visit was to Panevezys College, where they met with Dr. Gediminas Sargunas, Director of the College; Jurgita Lieponiene, Deputy Director; and other staff members. UNEC representatives shared detailed information about their university and emphasized the importance of establishing collaborative efforts between the institutions.