UNEC-in gənc müəlliminin siyasi məqaləsi İcveçrədə dərc olunub
nergiz_kitabUNEC-in gənc müəllimi, Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Xarici əlaqələr şöbəsinin əməkdaşı, doktorant Nərgiz Hacıyevanın siyasi məqaləsi İsveçrənin nüfuzlu Surix Universitetinin Siyasi elmlər və beynəlxalq hüquq departamenti tərəfindən çap olunub.
Azerbaijan fighting on two fronts: Covid-19 and Nagorno-Karabakh War (İki cəbhədə vuruşan Azərbaycan: Dağlıq Qarabağ müharibəsi və Covid-19) adlı siyasi məqalə İsveçrənin Surix Universitetinin Covid-19 ilə bir il və Demokratiya adlı kitabında dərc olunub. Sözügedən məqalədə müəllif Azərbaycanda Covid-19 pandemiyasının qarşısının alınması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərdən, pandemiya dönəmində ölkəmizə beynəlxalq və regional təşkilatlar tərəfindən edilən maliyyə yardımlarından, eləcə də Vətən müharibəsi dövründə Azərbaycan xalqının birlik mübarizəsindən və möhtəşəm qələbəsindən bəhs olunub.
Qeyd edək ki, Nərgiz Hacıyeva İsveçrə Surix Universitetinin Siyasi Elmlər və Beynəlxalq hüquq departamentinin nəzdində yaradılmış “Democracy – NET” gənc alimlər şəbəkəsinin fəxri üzvü və tədqiqatçısıdır.

Политическая статья молодого преподавателя UNEC опубликована в Швейцарии
Политическая статья молодого преподавателя UNEC, сотрудника отдела внешних связей Департамента международного сотрудничества, докторанта Наргиз Гаджиевой опубликована Департаментом политических наук и международного права престижного Цюрихского университета Швейцарии.
Политическая статья под названием Azerbaijan fighting on two fronts: Covid-19 and Nagorno-Karabakh War« (Азербайджан, воюющий на двух фронтах: война в Нагорном Карабахе и Covid-19) опубликована в книге Цюрихского университета под названием «Год с Covid-19 и Демократия». В рассматриваемой статье автор рассказывает о мерах,  осуществляемых по предотвращению пандемии  Covid-19 в Азербайджане, финансовой помощи, оказанной нашей стране международными и региональными организациями во время пандемии, также  о единстве азербайджанского народа во время Отечественной войны и его победе.
Следует отметить, что Наргиз Гаджиева является почетным членом и исследователем сети молодых ученых «Democracy – NET», созданной при Департаменте политических наук и международного права Цюрихского университета.