UNEC-in gənc müəlliminin siyasi məqaləsi İcveçrədə dərc olunub
nergiz_kitabUNEC-in gənc müəllimi, Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Xarici əlaqələr şöbəsinin əməkdaşı, doktorant Nərgiz Hacıyevanın siyasi məqaləsi İsveçrənin nüfuzlu Surix Universitetinin Siyasi elmlər və beynəlxalq hüquq departamenti tərəfindən çap olunub.
Azerbaijan fighting on two fronts: Covid-19 and Nagorno-Karabakh War (İki cəbhədə vuruşan Azərbaycan: Dağlıq Qarabağ müharibəsi və Covid-19) adlı siyasi məqalə İsveçrənin Surix Universitetinin Covid-19 ilə bir il və Demokratiya adlı kitabında dərc olunub. Sözügedən məqalədə müəllif Azərbaycanda Covid-19 pandemiyasının qarşısının alınması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərdən, pandemiya dönəmində ölkəmizə beynəlxalq və regional təşkilatlar tərəfindən edilən maliyyə yardımlarından, eləcə də Vətən müharibəsi dövründə Azərbaycan xalqının birlik mübarizəsindən və möhtəşəm qələbəsindən bəhs olunub.
Qeyd edək ki, Nərgiz Hacıyeva İsveçrə Surix Universitetinin Siyasi Elmlər və Beynəlxalq hüquq departamentinin nəzdində yaradılmış “Democracy – NET” gənc alimlər şəbəkəsinin fəxri üzvü və tədqiqatçısıdır.

A political article of a young UNEC lecturer is published in Switzerland
The political article of Nargiz Hajiyeva, a young lecturer of UNEC, an employee of the Foreign Relations Section of the International Cooperation Department, has been published by the department of Political Science and International Law of the prestigious Swiss University of Zurich.
A political article entitled Azerbaijan fighting on two fronts: Covid-19 and Nagorno-Karabakh War was published in the book “A Year with Covid-19 and Democracy” at the University of Zurich, Switzerland, entitled “Azerbaijan fighting on two fronts: Nagorno-Karabakh War and Covid-19”. The article discusses the measures taken to prevent the Covid-19 pandemic in Azerbaijan, the financial assistance provided to our country by international and regional organizations during the pandemic, as well as the unity struggle and great victory of the Azerbaijani people during the Great Patriotic War.
It should be noted that Nargiz Hajiyeva is an honorary member and researcher of the “Democracy – NET” network of young scientists established under the department of Political Science and International Law of the University of Zurich, Switzerland.