UNEC-in IV kurs tələbələri ilə görüş keçirilib
DSC_8507Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakültəsinin IV kurs tələbələri ilə görüş keçirilib.
Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı Gəray Musayev tələbələrə UNEC-də tədrisin keyfiyyətinin artırılması istiqamətində aparılan islahatlar, yaradılan meqa fakültələr haqqında geniş məlumat verib. Tədris planlarının yenilənməsi, gənc müəllimlərin işə cəlb olunmasını xüsusi vurğulayan fakültə dekanı universitetdə reallaşdırılan yeni layihələr haqqında, xüsusilə “Lider universitet, lider müəllim”, “Tədrisin keyfiyyəti tələbələrin gözü ilə”  olan layihələri qeyd edərək tələbələri bu layıhələrdə aktv iştirak etməyə çağırıb.
Tələbələrə tədrisin sonuncu ilində olduqlarını bildirən dekan, onlara dərslərinə daha məsuliyyətlə yanaşmağı, alt qruplara yazılmaq, istehsalat təcrübəsinin təşkili, karyera imkanları, buraxılış işi mövzusunun seçimi və yazılması qaydalarında diqqətli olmağı tövsiyə edib.

Состоялась встреча со студентами IV курса UNEC
Состоялась встреча со студентами IV курса факультета Финансов и бухгалтерии Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Декан факультета Финансов и бухгалтерии Герай Мусаев дал студентам подробную информацию об осуществляемых в UNEC реформах в направлении повышения качества обучения, созданных мега факультетах. Говоря о разработке новых учебных планов, декан факультета особо отметил привлечение молодых преподавателей, реализации новых проектов, особенно проектов «Лидер преподаватель- лидер университет», «Качество обучения глазами студентов» и призвал студентов к участию в этих проектах.
Декан отметил, что студенты на стадии последнего года обучения и дал рекомендации по вопросам более ответственного отношения к занятиям, включения в подгруппы, организации производственной практики, возможностей карьеры, выбора темы выпускной работы и правилах ее написания.